Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 2 Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu Hlavné menu 4 Prechod na navigáciu Hlavné menu 5 Prechod na navigáciu vodorovná

Mesto Levoča pozýva na WikiOnTheRoad alebo Wiki na cestáchVytlačiť
 

WikiOnTheRoad alebo Wiki na cestách
vo vašom meste


Dňa 18. a 19. augusta 2018 sa v Levoči uskutoční prvý zo série plánovaných WikiEditov tohto projektu. Mesto Levoča je unikátne mesto a to najmä pre svoju históriu, pamiatky, geografickú polohu a okolité prírodné bohatstvo.  Mesto je známe vďaka práci Majstra Pavla, ale je toho aj oveľa viac čo sa o Levoči, jej historickom význame a krásach dá povedať.

Preto chceme vyzvať obyvateľov Levoče a tiež ľudí z okolitých miest a obcí, aby sa k nám pridali na našej prvej zastávke 18. a 19. augusta. Budeme vás čakať vždy od deviatej na Mestskom úrade, Námestie Majstra Pavla č. 4 v Levoči, v zasadacej miestnosti č. 8.

Pomôžte nám ukázať krásu Levoče aj na Wikipédii. Potrebovať budete len vlastný notebook, avšak v prípade, že vlastný notebook nemáte, nevadí. Náhradné notebooky budú k dispozícii priamo na mieste. Na udalosti sa zúčastnia skúsení redaktori a správca Wikipédie a odpovedia vám na všetky otázky ohľadne fungovania Wikipédie. Zo známych mien uvádzame napr. Mgr. Matej Grochal – redaktor a správca Wikipedie. Známy historik Patrik Kunec, člen revíznej komisie OZ Wikipedia. Radoslava Semanová – najskôr dobrovoľníčka , teraz členka vedenia WMSK.

WikiOnTheRoad je projekt, ktorého náplňou je cestovať po slovenských mestách a za pomoci redaktorov z regiónov upravovať slovenskú Wikipédiu a zároveň ju predstavovať novým záujemcom. Projekt si zároveň kladie za cieľ pomôcť skvalitniť prácu redaktorov, ktorí sa Wikipédii venujú a zároveň získať nových, ktorí by vo Wikipédii a ďalších Wikiprojektoch mohli nájsť záľubu. V rámci tohto projektu chceme osloviť, inšpirovať a zapojiť hlavne ľudí, ktorí danom regióne žijú a svoje mesto či kraj, dobre poznajú. 


Projektová stránka: https://sk.wikipedia.org/wiki/Wikipédia:WikiOnTheRoad

Prvá zastávka: https://sk.wikipedia.org/wiki/Wikipédia:WikiOnTheRoad/Levoča

Udalosť na Facebooku: https://www.facebook.com/events/2081292628855193/

wiki_plagat.jpg

 

 

Súbor na stiahnutie wiki.pdf wiki.pdf (169.1 kB)

 
 


Deutch version
English version
Úvodná stránka