Život v meste

LIMKA – rozhovory

Počúvajte rozhovory so zaujímavými ľuďmi, ktorí žijú a pôsobia v Levoči. Okrem toho, že ich nájdete v tlačenej verzii mesačníka Limka, po novom si ich môžete aj vypočuť!

  1. Limka rozhovory: Alexander Gerbery

Prinášame vám 3. epizódu Limka rozhovorov v zvukovej podobe s hosťom Alexandrom Gerberym – magistrom histórie, výtvarníkom, autorom komiksov a rozmanitých ilustrácií s tematikou hororu, science fiction a fantasy. V rozhovore budete počuť o tom, čím je pre neho horor ako žáner zaujímavý, ako zbieral levočské mestské povesti, a ako vznikla kniha Strašidelné mestské legendy.:
stiahni do svojho zariadenia


  1. Limka rozhovory: Peter Milčák

Prinášame vám 2. epizódu Limka rozhovorov v zvukovej podobe s hosťom Petrom Milčákom z vydavateľstva Modrý Peter. V rozhovore budete počuť, ako svoje nezávislé vydavateľstvo zakladal, čomu sa venuje, ale aj to, čo môže poézia priniesť človeku súčasnosti.:
stiahni do svojho zariadenia


  1. Limka rozhovory: Janka Dolanská

V prvej časti Limka rozhovorov sme sa pri príležitosti Marca – mesiaca knihy zhovárali s riaditeľkou Knižnice Jána Henkela v Levoči Jankou Dolanskou. Porozprávala nám, ako sa vyvíjal jej vzťah ku knihám, čo jej čítanie dáva a čo môžu knihy ponúknuť iným. Priblížila tiež činnosti a ciele regionálnej knižnice:
stiahni do svojho zariadenia