Aktuality

WORKSHOP NA POČESŤ DÁMY

IMG_4463

V starom Kláštore minoritov v Levoči sa uplynulý piatok uskutočnil workshop Na počesť dámy, ktorý zorganizovalo Mesto Levoča, SNM-Spišské múzeum v Levoči v spolupráci s kultúrnou agentúrou Oertha.

Žiaci Základnej umeleckej školy v Levoči (Zuš Levoča) v rámci workshopu ako manekýnky a manekýni predviedli dobové šaty a kostýmy pochádzajúce z nadácie Nomina Rosae, zo súkromných zbierok a z archívu SNM – Spišského múzea v Levoču. Inšpirované boli historickými obrazmi, oltármi, gobelínmi, dobovými ilumináciami, výtvarnými dielami od stredoveku až po 20. roky 20. storočia. Tvorcovia vychádzali priamo z dobových podobizní a portrétov, čiastočne štylizovanými využívajúc historické strihy, zdobenie a farebnú paletu.

Workshop bol realizovaný v rámci projektu Radnica otvorená komunitám, kód projektu CTL 01027, ktorý je spolufinancovaný z Finančného mechanizmu Európskeho hospodárskeho priestoru 2014 – 2021 a štátneho rozpočtu Slovenskej republiky v programovej oblasti „podnikanie v oblasti kultúry, kultúrneho dedičstva a kultúrna spolupráca“.

Galéria