Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 2 Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu Hlavné menu 4 Prechod na navigáciu Hlavné menu 5 Prechod na navigáciu vodorovná

V deviatich nemocniciach na Slovensku začala vianočná zbierka šatstvaVytlačiť
 

Deväť nemocníc po celom Slovenku prispeje do vianočnej zbierky šatstva, ktorá odštartovala 1. novembra a skončí 30. novembra. Projekt NADÁCIE AGEL aj v tomto roku podporia stovky zamestnancov, ich materiálna pomoc v najbližších týždňoch poputuje do rúk pracovníkov komunitných centier, dobročinných organizácií a humanitných spolkov.

Spoločnými silami už i v minulom roku vyzbierali zdravotníci tisícky kilogramov šatstva, obuvi, posteľnej bielizne  a hračiek. Tento rok charitatívne aktivity pokračujú v obdobnom termíne, ako tomu bolo pred rokom. Veci z nadačnej zbierky dostanú sociálne znevýhodnené skupiny obyvateľstva, ako aj obyvatelia ohrození rizikom sociálneho vylúčenia.


,,Charitatívna zbierka poputuje predovšetkým sociálne slabším rodinám a občanom po celom Slovensku. Tých ľudí, ktorým teplé a čisté oblečenie pomôže je mnoho, tak hovoria naše skúsenosti z uplynulých rokov. Budeme však veľmi radi, keď sa o nás dozvedia aj tí, ktorí nás naozaj potrebujú. Z doterajších skúseností vieme, že najčastejšie našu pomoc pred vianočnými sviatkami vyhľadávajú ľudia bez domova a viacdetné rodiny," uviedla Mgr. Iveta Chreneková, predsedníčka správnej rady NADÁCIE AGEL.   


Nadácia v spolupráci s charitatívnymi organizáciami pomáha hlavne sociálne slabým rodinám v jednotlivých regiónoch po celom Slovensku. Výrazne sa angažuje aj v oblasti sociálnej práce s deťmi a adresnej pomoci zdravotne znevýhodneným občanom. 

Ing. Ivana Janzová a Mgr. Iveta Chreneková z NADÁCIE AGEL s pracovníčkami z centra pre pomoc ľuďom bez domova.JPG


V najbližších týždňoch deväť zdravotníckych zariadení vyzbiera čisté, nepoškodené odevy pre deti aj dospelých, obuv, hračky, školské a športové potreby a vybavenie do domácnosti. Výsledkom empatie a súdržnosti sú každoročne tisícky kilogramov šatstva, ktoré putujú z nemocníc a ešte poslúžia ľuďom v núdzi. Do charitatívnej zbierky sa zapájajú predovšetkým zamestnanci Nemocnice Krompachy, Nemocnice Zlaté Moravce, Nemocnice Levice, Všeobecnej nemocnice s poliklinikou Levoča, AGEL Clinic, Nemocnica Dr. Vojtecha Alexandra v Kežmarku, Nemocnice Komárno, Nemocnice Košice-Šaca a Nemocnice Zvolen. Jednotlivé zdravotnícke zariadenia taktiež zabezpečia aj prijatie príspevkov od dobrovoľníkov.

 

 


 
 

Slávnostné mestské zastupiteľstvoVytlačiť
 

Končí sa štvorročné pôsobenie poslancov Mestského zastupiteľstva, nahradia ich noví, ktorí vzídu z komunálnych volieb dňa 10.11.2018. Funkčné obdobie 2014 až 2018 si zrekapitulovali na slávnostnom Mestskom zastupiteľstve dňa 25.10.2018. Zúčastnili sa ho aj bývalý primátor mesta Levoča a súčasný predseda Prešovského samosprávneho kraja pán Milan Majerský a riaditeľ úradu Prešovského samosprávneho kraja pán Jozef Cvoliga. Poslanci si prevzali ďakovné listy a upomienkové predmety.

Za účasť a prácu počas štyroch rokov v mestskom zastupiteľstve patrí poďakovanie: Lýdii Budziňákovej, Miroslavovi Čurillovi, Jánovi Lorkovi, Jozefovi Cvoligovi, Šimonovi Jeseňákovi, Ľubomírovi Repaskému, Ľubomírovi Komarovi, Mariánovi Papcunovi, Pavlovi Rosinovi, Anne Kravecovej, Pavlovi Ščurkovi, Jane Surákovej, Ladislavovi Ogurčákovi, Miroslavovi Vilkovskému, Miroslavovi Dunčkovi, Martinovi Tkáčovi, Ľubomírovi Virovi, Jánovi Babejovi a Vladimírovi Babejovi.

Antonovi Drahomireckému bolo vo februári tohto roka udelené najvyššie ocenenie mesta Cena mesta Levoča in memoriam.

Najbližšie ustanovujúce mestské zastupiteľstvo je naplánované na 6. decembra 2018." 


 
 

Levoču navštívili predseda vlády SR p. P. Pellegrini s generálnym tajomníkom Rady Európy p. T. Jaglandom a splnomocnencom vlády SR pre rómske komunity A. RavaszomVytlačiť
 

Dňa 16.10.2018 navštívil Levoču predseda vlády SR p. P. Pellegrini s generálnym tajomníkom Rady Európy p. T. Jaglandom a splnomocnencom vlády SR pre rómske komunity A. Ravaszom a prezreli si dielo Majstra Pavla v bazilike sv. Jakuba námestie a stánky s domácimi výrobkami a produktami v parku pri soche Ľ. Štúra, ktoré pripravila MASLEV v spolupráci s jej členmi.


 
 

Špeciálny dar pre Slovensko i LevočuVytlačiť
 

Veľvyslanectvo Holandského kráľovstva na Slovensku venovalo pri príležitosti 25. výročia vzniku Slovenskej republiky občanom unikátne vyšľachtenú odrodu tulipánu, nesúcu meno Slovensko. V apríli toho roka už boli tulipány zasadené v Bratislave a pokrstil ich i prezident Andrej Kiska.

Jedinečný dar bude skrášľovať viaceré slovenské mestá. Originálny kvetinový dar poputoval i do Levoče. Zástupkyňa primátorka Lýdia Budziňáková spoločne s veľvyslancom Holandského kráľovstva na Slovensku HenkCor van der Kwastom, zasadili cibuľky i v Levoči 15.10.2018. Spoločne 1000 kusov špeciálnych tulipánov bude na jar tešiť okoloidúcich. Cibuľky sa do zeme umiestnili pred zimou a vykvitnú na jar 2019, kedy bude zároveň Holandská ambasáda oslavovať 25. výročie založenia svojej kancelárie na Slovensku. Unikátnu odrodu tulipánu pomenovanú Slovensko vyšľachtili v Holandsku – The Royal General Bulbgrowers´ Association KAVB v meste Hillegom. Táto odroda je zapísaná a zaregistrovaná v medzinárodnom tulipánovom registri kultivarov.


 
 

Levočská nemocnica sa začne špecializovať na operácie obéznych pacientovVytlačiť
 

Všeobecná nemocnica s poliklinikou Levoča, člen skupiny AGEL, sa plánuje viac orientovať na bariatrické operácie, ktoré budú mať priamy vplyv na skvalitnenie zdravotnej starostlivosti v regióne Spiša. Garantom rozšírenej špecializácie nemocnice  je MUDr. Lukáš Kokorák, PhD., a jeho nový tím, ktorý nemocnica zostavila práve v nadväznosti na plánované zmeny.


Nemocnica v minulom roku ošetrila 14 900 pacientov na chirurgickom oddelení. Hospitalizovaných pacientov bolo bezmála 2100. Medzi najčastejšie typy operácií patria v levočskej nemocnici laparoskopické odstránenie žlčníka, laparoskopické operácie slabinovej prietrže tzv. pruhu - hernia inguinalis a operácie varixov.

Všeobecná nemocnica s poliklinikou Levoča zostavila tím odborníkov, ktorí sa budú zabezpečovať na bariatrické operácie.jpg

MUDr. Lukáš Kokorák, PhD., sa roky špecializuje na výkony v oblasti  miniinvazívnej chirurgie a bariatricko-metabolickej chirurgie. „Miniinvazívna operatíva je v súčasnosti štandardom chirurgie a jej benefity sú v porovnaní s klasickou operatívou neporovnateľné. Veľkým prínosom je minimálna traumatizácia brušnej steny, zníženie ranových komplikácií, nízka spotreba analgetík, rýchlejší návrat do práce a v neposlednom rade aj priaznivý kozmetický výsledok,“ vysvetľuje primár chirurgického oddelenia MUDr. Lukáš Kokorák, PhD..

„Bariatrická operácia je jedinečná chirurgická liečba obezity pre indikovaných morbídne obéznych pacientov, u ktorých zlyhala štandardná liečba, pridružili sa ochorenia vyplývajúce z obezity (ako napr. cukrovky, vysoký tlak a pod.) alebo liečba nemala požadovaný  účinok,“ uviedol MUDr. Lukáš Kokorák, PhD., a dodáva „Táto unikátna operácia môže skutočne podporiť redukciu hmotnosti, priaznivo ovplyvniť komorbiditu a tak nielen skvalitniť život pacientov, ale častokrát aj pomôcť zachrániť im život.“  

Levočská nemocnica avizuje, že už v najbližšej dobe bude pre pacientov v nemocnici unikátne centrum pre bariatricko-metabolickú chirurgiu.

,,Snahou nemocnice je nielen zabezpečovať akútnu zdravotnú starostlivosť, ale aj nemocnicu špecializovať, tak aby ju vyhľadávali pacienti vďaka špičkovému odbornému tímu. Novo zostavený tím na chirurgickom oddelení je zárukou, že môžeme garantovať progres v modernej liečbe. Veríme, že sa pripojí k ďalším odborníkom, ktorých máme na oddeleniach, ako sú napríklad  neurológia, urológia, psychiatria a interné. Snahy o zavádzanie moderných foriem v oblasti medicíny sme už v minulosti potvrdili, ako jediní na východnom Slovensku zabezpečujeme dlhodobú intenzívnu  starostlivosti  špecializovanom pracovisku,“ doplnil riaditeľ  nemocnice MUDr. Jozef  Tekáč, MPH.

„Pokiaľ aj my chceme v dnešnej dobe modernej techniky, vedy, rýchlej prepravy, nedostatku špecialistov a veľmi drahých prístrojov nemocnicu udržovať v dobrej úrovni akútnej a rozvíjajúcej sa nemocnice, tak jedinou cestou je poskytovanie adekvátnych pracovných podmienok pre personál a s tým súvisiaca následná odborná špičková starostlivosť, ktorú vieme ponúknuť našim pacientom,“ dodal MUDr. Jozef  Tekáč, MPH.

Všeobecná nemocnica s poliklinikou Levoča poskytuje zdravotnú starostlivosť obyvateľom regiónu Spiš i širšieho okolia na úrovni súčasných poznatkov vedy a medicíny. Ročne hospitalizuje viac ako 12-tisíc pacientov a poskytne ambulantnú starostlivosť takmer 139 500 pacientom.


 
 
Položky 11-15 z 95


Deutch version
English version
Úvodná stránka