Aktuality

Levočská nemocničná jedáleň získala Cenu verejnosti v súťaži INTEBOLD AWARDS

3

Jedáleň v Nemocnici AGEL Levoča, ktorú architektonicky navrhla Stanislava Slaninová Hollóvá, získala Cenu verejnosti v prestížnej architektonickej súťaži INTEBOLD AWARDS 2025.

V hlasovaní verejnosti získal projekt viac ako 4000 hlasov a zaujal svojím prepojením funkčnosti, estetiky a rešpektu k prostrediu nemocnice.

Zrekonštruovaná jedáleň sa stala moderným multifunkčným priestorom, ktorý už neslúži len na stravovanie, ale aj ako miesto pre prednášky, interné ocenenia, odborné podujatia či spoločenské stretnutia.

Architektka sa zamerala na vytvorenie priestoru, ktorý je príjemný, upokojujúci a inšpiratívny – priestoru, kam sa zamestnanci radi vracajú nielen počas obednej prestávky.

Cieľom rekonštrukcie bolo tiež rozbiť stereotyp nemocničného prostredia a ukázať, že aj pracovné priestory môžu byť miestom, kde sa dá načerpať energia a chuť do práce.

Jedáleň zaujala aj svojím vizuálnym spracovaním – akustické panely so štylizovanými historickými fotografiami v technike „dots pattern“ spájajú minulosť a súčasnosť.

Ocenenie v súťaži INTEBOLD AWARDS je uznaním kvality práce celého tímu, ktorý stál za projektom.

Levočská nemocničná jedáleň sa tak stala inšpiratívnym príkladom, že aj v zdravotníckych zariadeniach môže vzniknúť architektúra, ktorá slúži ľuďom, spája ich a prináša do priestoru ľudskosť a pokoj.

Gratulujeme Nemocnici AGEL Levoča a architektke Stanislave Slaninovej Hollóvej, development tímu spoločnosti Agel a ľuďom, ktorí sa na realizácii podieľali, k úspechu, ktorý robí česť nielen nemocnici, ale aj mestu Levoča.

 

 

Galéria