Aktuality

Spojené voľby už túto sobotu. Bližšie informácie ako správne voliť.

Spojene volby

INFOKAMPAŇ PRED REGIONÁLNYMI VOĽBAMI

VOLIČI DOSTANÚ MODRÚ A BIELU OBÁLKU, VO VOLEBNEJ MIESTNOSTI BUDÚ 2 VOLEBNÉ URNY
Volebné tlačivá pre spojené voľby do orgánov územnej samosprávy, ktoré sa uskutočnia v sobotu 29. októbra 2022, budú farebne odlíšené bielou a modrou farbou.

Voliči dostanú vo volebnej miestnosti 2 obálky a 4 hlasovacie lístky. V Bratislave a Košiciach si prevezmú až 6 hlasovacích lístkov, pretože budú na rozdiel od zvyšku Slovenska voliť aj do orgánov mestskej časti.

PRE ŽUPNÉ VOĽBY BUDE SLÚŽIŤ MODRÁ OBÁLKA.
Volič do nej vloží hlasovacie lístky s modrými pruhmi. Jeden hlasovací lístok bude pre voľby do župného zastupiteľstva a jeden pre voľby predsedu samosprávneho kraja.

PRE KOMUNÁLNE VOĽBY JE URČENÁ BIELA OBÁLKA.
Volič mimo Bratislavy a Košíc vloží do nej dva biele hlasovacie lístky. Zvlášť bude hlasovací lístok pre voľby do obecného, prípadne mestského zastupiteľstva a zvlášť pre voľby starostu alebo primátora.

V Bratislave a Košiciach dostane volič pre komunálne voľby až štyri hlasovacie lístky. Pre voľby do miestneho zastupiteľstva a starostu mestskej časti budú hlasovacie lístky biele. Pre voľby do mestského zastupiteľstva a primátora budú hlasovacie lístky označené na ľavom okraji sivým pruhom.

Prevzatie hlasovacích lístkov a obálky potvrdí volič osobitne v každom zozname voličov vlastnoručným podpisom.

MODRÁ A BIELA VOLEBNÁ URNA
Po odvolení volič hodí obálku do určenej schránky na hlasovanie, tzv. volebnej urny, teda buď bielej alebo modrej.

Upozorňujeme, že ak volič vloží hlasovací lístok do nesprávnej obálky, je takýto hlasovací lístok neplatný. Takisto, ak volič vloží obálku do nesprávnej schránky na hlasovanie, je takéto hlasovanie neplatné.

Všetko o voľbách: https://www.minv.sk/?volby-selfgov22