Aktuality

DNI MAJSTRA PAVLA, TAJOMNÁ LEVOČA

tl - profile

LEVOČSKÉ NÁMESTIE OŽIVÍ MEDZINÁRODNÝ FESTIVAL DNI MAJSTRA PAVLA A VYVRCHOLÍ TAJOMNOU LEVOČOU

Dni Majstra Pavla je medzinárodný kultúrny festival, ktorý je venovaný významnej levočskej osobnosti.

Koná sa už 22. ročník a tohto roku sa Dni Majstra Pavla uskutočnia vo veľkolepom štýle ako to bolo v období spred pandémie vďaka podpore Finančného mechanizmu Európskeho hospodárskeho priestoru 2014 -2021 a štátneho rozpočtu Slovenskej republiky.

Festival nám ponúkne umenie poprepájané s kultúrnymi hodnotami, ktoré sa zachovali v meste a regióne aj vďaka Majstrovi Pavlovi z Levoče, ktorý Levoču preslávil až za hranice  a jeho nesmrteľné diela sa dodnes pýšia svojou krásou. Festivalom sa podporí umelecká tvorba v jednotlivých a rôznorodých umeleckých oblastiach. Aktivity budú  realizované na otvorenej scéne. Počas Karpatského remeselného trhu v dňoch od 19.-20.8.2022 Levoču navštívia a podporia tvorcovia z krajín Slovensko, Poľsko, Česko a budú vyrábať, predvádzať a prezentovať svoje remeselné zručnosti a umelecké diela vyrobené z dreva, slamy, šúpolia, medu, kovu, papiera, látky, kože.

Multižánrová  Tajomná Levoča v dňoch od 18.-20.8.2022 ešte ponúka:  Ľudovú hudbu Stana Baláža, Scénicky program inšpirovaný kultúrou a módou renesancie, koncerty vežovej hudby, vystúpenie Ondreja Kandráča, Cigánski diabli, Kali, Tina, Hrdza, Kopa, Peter Bič Projekt a ďalšie iné sprievodné aktivity: Tajomná záhrada plná zábavy pre najmenších, planetárium, disko, výstavy v Galérií mesta Levoča a vo veži Baziliky sv. Jakuba a iné.

Pozývame vás na bohatý kultúrny program, ktorý je pripravený pre všetky  vekové kategórie. Príďte sa zabaviť, oddýchnuť si a veríme, že si odnesiete plno zážitkov a dobrých dojmov.


Dopravný režim

V súvislosti s konaním podujatí Tajomná Levoča a Karpatský remeselný trh bude od štvrtka 18.08.2022 od 1500 hod. do nedele 21.08.2022  do 0600 hod. zavedený osobitný dopravný režim v meste Levoča, a to uzávierka časti Námestia Majstra Pavla.

Vjazd na Námestie Majstra Pavla z Košickej ulice bude úplne uzatvorený, obchádzková trasa bude vedená po Ružovej, Vetrovej a Kláštorskej ulici.

Južná časť námestia bude prejazdná a dopravne prístupná z Vysokej ulice po komunikáciu medzi Evanjelickým kostolom a Radnicou a z Kláštorskej ulice popri budove Základnej umeleckej školy.

Uzávierka a obchádzková trasa bude vyznačená dočasným dopravným značením.

Parkovanie osobných motorových vozidiel bude povolené na parkoviskách a miestnych komunikáciách, nepodliehajúcich osobitnému dopravnému režimu.

Pre parkovanie autobusov bude vymedzený jeden jazdný pruh na ceste III/3225 (Kežmarská cesta) v smere od Levočskej Doliny.

Zastávky MHD na Košickej ulici a Námestí Majstra Pavla budú počas platnosti osobitného dopravného režimu dočasne zrušené a nahradené zastávkou na Kežmarskej ceste (pri Košickej bráne) .

Zásobovanie miestnych prevádzok bude povolené len zásobovacím vozidlám v čase do 09:00 hod.

Dovoz tovaru na príležitostný trh bude povolený  zásobovacím vozidlám len účastníkov trhu v čase do 11:00 hod v termíne 19.8.2022 a 20.8.2022.

Odvoz tovaru na príležitostný trh bude povolený zásobovacím vozidlám len účastníkov trhu v čase od 20:00 hod do 21:00 hod v termíne 19.8.2022 a 20.8.2022.

Dovoľujeme si požiadať všetkých účastníkov cestnej premávky o  rešpektovanie dočasného dopravného značenia, zvýšenú pozornosť a ohľaduplnosť pri dodržiavaní dopravných usmernení.