Aktuality

Vakcinačné centrum levočskej nemocnice bude v prevádzke 2 dni v týždni

2. Očkovanie LE

Vakcinačné centrum Nemocnice AGEL Levoča bude v prevádzke dva dni v týždni. Možnosť očkovania je v stredu a štvrtok od 08.00 hod. do 12.00 hod. a od 12.30 hod. do 14.00 hod. Stredajšie popoludnie je vyhradené pre vakcináciu detí od 12 do 17 rokov. Posledný neregistrovaný záujemca o očkovanie by mal prísť najneskôr o 13.30 hod. Naďalej platí aj možnosť prihlásenia sa na očkovanie prostredníctvom webu korona.gov.sk.

„Vo vakcinačnom centre našej nemocnice je možnosť očkovania bez registrácie, a to v stredu a štvrtok od 08.00 hod. do 12.00 hod. a od 12.30 hod. do 14.00 hod. V stredu popoludní očkujeme deti od 12 do 17 rokov. Čas vyhradený od 12.30 hod. do 14.00 hod. pre túto vekovú kategóriu je z dôvodu nevyhnutnosti prítomnosti pediatra. Posledný záujemca o očkovanie by mal prísť najneskôr o 13.30 hod. Možnosť informovania a nahlásenia sa je aj na telefónnom čísle vakcinačného centra 053/3332 348 počas prevádzkovej doby,“ informuje Mgr. Lucia Boháčová, .

Záujemcovia o očkovanie si môžu vyplniť dotazník a informovaný súhlas v pohodlí domova a už s vyplnenými tlačivami prísť na očkovanie. Môžu si ich stiahnuť na našej domovskej webovej stránke www.nemocnicalevoca.agel.sk v sekcii „Informácie o očkovaní proti Covid-19.“Po očkovaní je aj naďalej potrebné dodržiavanie epidemiologických opatrení v zmysle R-O-R. Rúško. Odstup. Ruky. Okrem toho sa pred očkovaním a počas doby od prvého a druhého očkovania neodporúča príjem alkoholických nápojov, keďže alkohol vo vyššej miere znižuje imunitu, čo môže viesť aj k neúčinnosti očkovacej látky.

Levočská nemocnica aktuálne poskytuje zdravotnú starostlivosť 8 pacientom s koronavírusom, žiadny si nevyžaduje napojenie na umelú pľúcnu ventiláciu ani nie je suspektný.

Informácie poskytla Mgr. Martina Pavliková
Hovorkyňa skupiny AGEL SK

Galéria