Podujatia

Víkend otvorených parkov a záhrad v Levoči

vikend-parkov-a-zahrad

Národný Trust n.o. je nezisková organizácia, ktorej poslaním je ochrana kultúrneho a prírodného dedičstva Slovenska. Táto organizácia sa od roku 1996 usiluje o záchranu a citlivé využívanie kultúrneho a prírodného dedičstva našej krajiny.

Víkend otvorených parkov a záhrad je udalosťou, ktorá dáva ľuďom možnosť spoznať obľúbené miesta záhradného umenia našej republiky novým spôsobom, či nahliadnuť do bežne neprístupných parkov a záhrad.

Cieľom tohto kultúrno-výchovného podujatia je atraktívnym spôsobom prezentovať hodnoty najmä historických parkov a záhrad verejnosti a cez pochopenie týchto hodnôt viesť ľudí k ich aktívnej ochrane.

Cieľom tejto aktivity je prezentovať aj prácu ľudí, ktorí sa na tvorbe a údržbe parkov a záhrad Slovenska podieľali v minulosti ako aj tých, ktorí sa tomuto krásnemu umeniu venujú aj v dnešných dňoch.

Po prvý krát sa zapojí do tejto aktivity aj subjekt v našom meste Levoča. Tešíme sa, že už 3. 6. 2023 Vám môžeme predstaviť bohatý program. Či už ste milovníkmi záhrad, umenia a kultúry, alebo sa rozhodnete plnohodnotne stráviť víkend a MDD so svojimi detičkami, ste u nás vítaní.

Tešíme sa na vás.

Informácie

Námestie Majstra Pavla 56, Levoča

Galéria