Podujatia

Spev kohúta

plagat_rnd_spev_kohuta_a4_2022_09_01_levoca.indd

SPEV KOHÚTA,
presne taký názov nesie dedinská komédia s kriminálnou zápletkou z pera Stanislava Štepku.

Práve s touto hrou nás pobaví Radošinské naivné divadlo, ktoré na svojom zájazde nevynechá ani Mestské divadlo v Levoči už 1.9.2022 o 19:00.

Predpredaj lístkov je aktuálne spustený. Môžete si ich zakúpiť v pokladni Mestského kultúrneho strediska mesta Levoča, Námestie Majstra Pavla 54, t.č. 053 451 2522.

A o čom to bude?

Sú takí, čo v meste túžia po idylickom živote v dedine (podobnú túžbu po meste majú aj mnohí dedinčania). Žiť v dedine, kde je dobrý vzduch, zdravé životné prostredie a írečité, dôverné medziľudské, naozaj susedské vzťahy. To si myslia aj mestskí Bečkovci, ktorí sa presťahujú do vysnívaného typického dedinského domu, kde spolu so susedmi z rôznych aj protichodných spoločenských vrstiev chcú inak a nanovo žiť vidiecky idylický život.

Darí sa to dovtedy, kým zrazu nezačne nad ránom o štvrtej za vedľajším domom a dvorom výrazne kikiríkať kohút, a takým hlasitým spevom, že nedá okolitým susedom spať. Zrazu je po idyle, nastupuje každodenná tvrdá realita. Treba si na svojráznych susedov a spev kohúta zvykať.

Dramatik Stanislav Štepka túto všeobecne známu situáciu využíva na podrobné a aj neľútostné skúmanie rôznych ľudských postojov a charakterov. A práve v tom treba aj hľadať ťažisko trpkej komédie, v ktorej sa Štepka pozerá na dedinu a jej obyvateľov s jeho typickou radošinskou optikou humoru a nadhľadu. Jedni susedia vravia, že v dedine je to normálne, a treba to brať s rešpektom, keď nad ránom kikiríka kohút, iní si myslia opak, a tak sa po spoločnej debate rozhodnú hľadať rázne riešenie. Lenže – dá sa v takejto situácii, teda pri rannom speve kohúta, nájsť jednoznačné riešenie? Budeme múdrejší po vzhliadnutí Štepkovej komédie s piesňami a prekvapujúcimi príbehovými zvratmi v originálnej réžii Ondreja Spišáka a s hudbou Juraja Haška. Máme pocit, že je sa na čo tešiť.

Komédiu napísal : Stanislav Štepka
Hudba : Juraj Haško
Texty piesní : Stanislav Štepka
Produkcia : Ladislav Hubáček
Réžia : Ondrej Spišák

Premiéra v Radošinskom naivnom divadle 6. a 7. novembra 2021

Informácie

Námestie Majstra Pavla 54, Levoča

Galéria