Podujatia

Kim A. Arnesen: MAGNIFICAT

magnificat

MAGNIFICAT je pieseň chvály Panny Márie k Bohu po jednom z najväčších divov Biblie: anjel Gabriel ju navštívil s posolstvom, že sa má stať matkou Božieho syna.

Vo svojom diele skladateľ Kim André Arnesen vyjadruje pocity, ktoré musela Mária cítiť: úžas, oddanosť, vďačnosť, radosť, pokoru, nádej a súcit. Boží výber neznámej ženy žijúcej v chudobe, aby sa stala matkou Jeho syna, je pohľad zdola nahor na svet a Arnesen vníma Magnificat ako ponuku podpory a nádeje pre všetkých ľudí, ktorí bojujú proti nepriazni osudu alebo sú v núdzi.

Vydané v roku 2014 a nominované za najlepší priestorový album na 58. udeľovaní cien GRAMMY.

Kim André Arnesen (1980) je jeden z najhranejších súčasných zborových skladateľov. https://kimarnesen.com/pages/biography

 

Tento hudobný skvost zažije slovenskú premiéru v decembri tohto roka a to hneď v troch mestách (LIPANY, KOŠICE, LEVOČA).

 

Účinkujú:

Altamiro Bernardes (Brazília) – šéfdirigent
Katarína Haščáková – soprán

Spevácke zbory
SARIA SILVIS (zborm. Gabriela Pintérová)
a
SEPTEMTHILLIS (zborm. Kristína Ščecinová),
Arco orchestra (Ľudmila Mačeková)

 

SLOVENSKO-BRAZÍLSKY projekt.

Koncerty vznikli na počesť oslavy 10. výročia započatia spolupráce zboru Septemthillis (ZUŠ Lipany) a maestra Altamira Bernardesa z Brazílie.

„​ALTAMIRO BERNARDES je najviac presvedčivý zo svojej generácie hudobníkov v Brazílii. Jeho talent a vytrvalosť v kombinácii so silnou hudobnou osobnosťou ho stavajú do popredia brazílskej scény. Sme si istí, že jeho dirigovanie a výraz sú budúcimi cestami v brazílskej hudobnej histórii.“

Leandro Porfírio

https://www.academiaconcerto.com/diretor-artisitico

 

Spríjemnite si čas vianočného obdobia neopakovateľným zážitkom!

 

Vstupné DOBROVOĽNÉ!

Informácie

Námestie Majstra Pavla, Levoča

Galéria