Podujatia

FILMOM ZA UKRAJINU – Vojnový zápisník

vojnovy-zapisnik-levoca

Pomôžme Ukrajine! S veľkým znepokojením sledujeme udalosti, ktoré sa dejú u našich ukrajinských susedov. Vojenský útok na Ukrajinu riadený prezidentom Ruskej federácie Vladimírom Putinom a jeho vyhrážky svetu sú neospravedlniteľné. Zdrvujúca ťarcha vojny na Ukrajine dopadá najmä na ľudí podobných ako sme my – na ľudí, ktorí sa tešia z každodenných maličkostí, na ľudí, ktorí túžia byť so svojimi rodinami a kamarátmi, na ľudí, ktorí si želajú svoje tvorivé životy prežiť v pokoji a v mieri.

Rozhodli sme sa ľuďom na Ukrajine pomôcť tým, čo vieme robiť najlepšie. V slovenskej kinopremiére uvedieme dokumentárny film VOJNOVÝ ZÁPISNÍK mladého ukrajinského režiséra ROMANA LJUBIJA.

Strihový dokument VOJNOVÝ ZÁPISNÍK je mozaikou videozáznamov nakrútených ukrajinskými vojakmi. Tí od roku 2014 na svoje mobilné telefóny a kamery zaznamenávali každodenné udalosti počas bojov na východe Ukrajiny. Film zachytáva zvláštny svet paradoxov, drobných radostí, zvláštneho humoru a utrpenia. VOJNOVÝ ZÁPISNÍK je ojedinelým svedectvom o svete nádeje a číhajúcej smrti nakrúteným ľuďmi, ktorí sa ocitli priamo v prvej bojovej línii.

Režisér ROMAN LJUBIJ si za dokumentárny film VOJNOVÝ ZÁPISNÍK odniesol Cenu publika, Cenu Andreja Matrosova, špeciálne uznanie z festivalu Docudays UA a Cenu poroty z festivalu MeetDocs.

Dokumentárny film VOJNOVÝ ZÁPISNÍK uvedieme v rámci podujatia FILMOM ZA UKRAJINU v utorok 8. marca 2022 o 18.00 v kine Úsmev v Levoči. Vstupné na podujatie je dobrovoľné. VŠETKY financie vyzbierané v tejto zbierke budú transparentne odovzdané konkrétnym ľuďom, ktorí museli utiecť pred vojnou a žijú medzi nami, v LEVOČI.

Názov podujatia: Filmom za Ukrajinu

Názov filmu: Vojnový zápisník (UA: Зошит війни, EN: War Note)

Réžia: Roman Ljubij

Dĺžka a rok uvedenia: 68 minút, 2020

Ukrajinské znenie so slovenskými titulkami

Upútavka na film: https://youtu.be/nYgEs8koBFA

Profil filmu na IMDB: https://www.imdb.com/title/tt11774348/?ref_=ext_shr_lnk

Vstupné: dobrovoľné

Čas a miesto konania: utorok 8. marca 2022 o 18.00, kino Úsmev, Levoča

Informácie

Námestie Majstra Pavla 58, Levoča

Galéria