Podujatia

34. VÝROČIE NEŽNEJ REVOLÚCIE

navember-89-IG

34. VÝROČIE NEŽNEJ REVOLÚCIE = 34. VÝROČIE SLOBODY NA SLOVENSKU

Demokracia chráni základné ľudské práva a slobody. Práva a slobody, ktoré boli nielen v Československu počas komunizmu desaťročia potláčané. Ani v Levoči nezabúdame na to, čo odštartovali študenti 16. a 17. novembra 1989 v Prahe a Bratislave, ani na udalosti, ktoré nasledovali v podobe Nežnej revolúcie, ktorá znamenala zásadný demokratizačný zvrat v Československu.

Levočania vtedy jasne prejavili svoj názor a ku generálnemu štrajku sa pridali 27. novembra 1989. Dejiskom štrajku bola radnica, rečníci sa protestujúcim prihovárali z jej balkóna. Nasledovalo založenie Mestskej rady VPN, ktorá odvolala vtedajšieho predsedu národného výboru aj jeho zástupcu.

Pripomeňme si udalosti ‘89 spoločne! Pripomeňme si spoločne, vďaka ktorým udalostiam máme už 34 rokov slobodu slova, slobodu vierovyznania či slobodu pohybu a mnoho ďalších slobôd.

Nasledujúce dni sa budú v Levoči niesť v duchu spomienok na November ’89.

Pri tejto príležitosti pripravilo Mestské kultúrne stredisko mesta Levoča živú eLEj talkshow (16. 11.) v priestore Galérie mesta Levoča. Diskusiu s hosťami, ktorí nám prezradia, ako obdobie okolo Nežnej revolúcie ovplyvňovalo a ovplyvnilo ich životy. Vstup je voľný, no kapacita je obmedzená.

17. 11. v Kino Úsmev Levoča premietneme dokument o Michaelovi Kocábovi – rocker vs. politik.

OZ Urban Belltower si pre vás pripravil 18. 11. „ZAMATOVOREVOLUČNÝ VEČER“ v priestore Leutschau CAFÉ, s hudobnými hosťami Veronikou a Martinom Husovskými a Gregorom Chalupeckým a umeleckým čítanim v podaní Petra Čižmára.

Všetky tieto podujatia sa uskutočnia v rovnaký čas 18.00.

Informácie

Nám. Majstra Pavla, Levoča

Galéria