Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 2 Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu Hlavné menu 4 Prechod na navigáciu Hlavné menu 5 Prechod na navigáciu vodorovná

MESTO LEVOČA ZÍSKALO AUTOMATICKÝ EXTERNÝ DEFIBRILÁTORVytlačiť
 

Dňa 05. septembra 2019 bol riaditeľkou Domova sociálnych služieb sv. Jána z Boha PhDr. Monikou Ondrišovou, PhD. odovzdaný primátorovi mesta Levoča Ing. Miroslavovi Vilkovskému, MBA do užívania automatický externý defibrilátor ZOLL PLUS. Slávnostného odovzdania sa zúčastnil pán zástupca primátora mesta Spišské Podhradie Jozef Komara a riaditeľ Všeobecnej nemocnice s poliklinikou v Levoči Ing. Viktor Halíř. Mesto Levoča bude AED užívať na základe nájomnej zmluvy. Poskytnutý bol z majetku Prešovského samosprávneho kraja.

AED je zariadenie, ktoré pomáha pri poskytovaní prvej pomoci tým, že pomocou elektrického výboja je schopný obnoviť správny srdcový rytmus. Prístroj má jednoduché používanie. Všetko je riadené povelmi. Sám analyzuje pacientov stav a v prípade potreby použije elektrický výboj. Zrozumiteľné a jednoduché pokyny vydávané prístrojom umožňujú použiť ho rýchlo, a účinne. Prístroj je určený aj pre laikov, vydáva hlasové povely v slovenskom jazyku.

Zamestnanci Mestského úradu v Levoči dňa 25. júla 2019 absolvovali školenie na obsluhu AED. Dočasne bude umiestnený v priestoroch Mestskej polície v Levoči. Plánuje sa jeho umiestnenie na fasáde Mestského úradu pri vstupe na Mestskú políciu tak, aby bol v prípade potreby dostupný širokej verejnosti.

defibrilator.jpg


 
 


Deutch version
English version
Úvodná stránka