Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 2 Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu Hlavné menu 4 Prechod na navigáciu Hlavné menu 5 Prechod na navigáciu vodorovná

Ocenenie pre LevočuVytlačiť
 

Koncom minulého roka získalo mesto Levoča cenu Im. Petra Buriana za vzájomnú dlhodobú spoluprácu a udržiavanie vzťahov s mestom Starý Sacz. Súťaž vyhlásilo Združenie Euroregión Tatry, ktoré Levoču ocenilo na XXIV. Cezhraničnom kongrese Euroregiónu „Tatry“.

Súťaž o cenu Im. Petra Buriana vyhlasuje každoročne združenie pre najlepšie spolupracujúce samosprávy – členov Euroregiónu „Tatry“ a inštitúcie pôsobiace na území Euroregiónu „Tatry“. Levoča získala cenu za vzájomnú dlhodobú spoluprácu a udržiavanie vzťahov s mestom Starý Sacz.

Poľské mesto Starý Sacz je partnerským mestom Levoče už od roku 2003. Spoločnou deklaráciou sa zaviazali rozvíjať spoluprácu medzi mestami, ochraňovať a zhodnocovať historické a kultúrne dedičstvo na území miest, podporovať ekonomický rozvoj zameraný na trvalo udržateľný rozvoj kvalitného cestovného ruchu, rozvíjať spoločné projekty zahrňujúce sféru kultúry, športu a vzdelávania. Chcú si tiež vymieňať odborné poznatky a skúsenosti ako aj dosahovať spoločné ciele a jednotu v Európe pomocou zahraničnej i vnútornej politiky.

DSCF2243.JPG DSCF2249.JPG

Levoča realizovala v spolupráci s poľským partnerom niekoľko zaujímavých projektov, napríklad obnovu fontány dobročinnosti, či rekonštrukciu vstupu do veže Baziliky sv. Jakuba, obnovu átria Mestského kultúrneho strediska a neinvestičné projekty so zameraním na podporu cestovného ruchu (napr. propagácia na spoločných výstavách CR, vydávanie letákov, publikácií, návšteva tourperátorov jednotlivých regiónov, vzdelávacie aktivity pre pracovníkov v CR, výmenne pobyty kultúrnych telies pôsobiacich na spoločnom území oboch regiónov).


 
 

Novoročný príhovor primátora mesta LevočaVytlačiť
 

prihovor.jpg


 
 

Mestský úrad v Levoči navštívila europoslankyňa pani Mgr. Monika SmolkováVytlačiť
 

Dňa 20.12.2018 navštívila Mestský úrad v Levoči europoslankyňa pani Mgr. Monika Smolková. Témou stretnutia s primátorom mesta Ing. Vilkovským bola pripravovaná výstava „Kultúrne dedičstvo východného Slovenska“ na pôde Európskeho parlamentu v Bruseli v januári budúceho roka.

unnamed (7).jpg

 

Mesto Levoča dostalo príležitosť prezentovať na výstave kultúrne pamiatky zapísané v zozname Unesco, ako skvost kultúrneho dedičstva, ktorým sa môžeme pýšiť v Európe aj vo svete.


 
 

Týždňa vedy a techniky a Svetového dňa röntgenológie a röntgenológov v LevočiVytlačiť
 

Všeobecná nemocnica s poliklinikou Levoča si pri príležitosti  Týždňa vedy a techniky a Svetového  dňa röntgenológie  a röntgenológov dňa 8.11.2018  pripravila pre študentov  z Cirkevného gymnázia sv. Františka  v Levoči   prezentáciu a  krátke prehliadky  jednotlivých pracovísk radiodiagnostického oddelenia.

Obsahom úvodnej prezentácie, ktorú si pre študentov pripravila primárka MUDr. Elena Loumová boli informácie o objaviteľovi  rtg žiarenia W.R.Rontgenovi, ktorého objav  znamenal obrovsky prelom v rádiológii a bol začiatkom rozvoja röntgenológie  na celom svete. Za tento objav dostal Röntgen v roku 1901 Nobelovu cenu. Ďalej boli študenti  gymnázia informovaní aj o slovenskom lekárovi, rádiológovi pochádzajúceho z mesta Kežmarok Vojtechovi  Alexandrovi, ktorý ako 1.zakupil rtg pristroj na Slovensku a zhotovil 1. röntgenovú snímku. Svoj profesionálny život zasvätil vývoju pľúcnej tuberkulózy a priestorovej röntgenológii.

Po krátkej prezentácii sa mohli študenti  zúčastniť prehliadky  na   jednotlivých  pracoviskách  CT, MR,  USG  a  MMG, kde si pre nich  levočskí lekári a rádiologickí technici  pripravili krátke,  ale veľmi pútavé prezentácie  obohatené o  teoretické    základy   jednotlivých  zobrazovacích modalitách, ako i praktické ukážky nálezov.

„Sme veľmi radi, že sme sa mohli podeliť o svoje vedomosti a skúsenosti  so študentmi a veríme, že tento deň bol pre nich prínosom v ich ďalšom štúdiu“, informovala na záver primárka MUDr. Elene Loumová. Vedenie nemocnice víta takéto akcie a verí, že  študentov takáto prezentácia v praxi  obohatí  a teší sa aj na budúcu spoluprácu s levočským gymnáziom.


Text a fotografie : MUDr. E.Loumova, Mgr. Ivana Makarová


 
 

Seminár Regionálna investičná pomoc Vytlačiť
 

Dňa 15.11.2018 sa na Mestskom úrade v Levoči konal seminár Regionálna investičná pomoc usporiadaný príspevkovou organizáciou Ministerstva hospodárstva - Slovenskou agentúrou pre rozvoj investícií a obchodu (SARIO). Seminár bol venovaný podmienkam regionálnej investičnej pomoci a možnosti uchádzať sa o túto formu podpory. Rovnakú možnosť mali mestá Lučenec, Rožňava, Vranov nad Topľou a Snina.

Schému regionálnej investičnej pomoci predstavil riaditeľ Odboru investícií Ministerstva hospodárstva SR Ing. Boris Škoda a služby agentúry SARIO pre podnikateľov odprezentoval pán Dominik Susa, riaditeľ Odboru investičných projektov, SARIO.

 

Súbor na stiahnutie Služby SARIO_.pdf Služby SARIO_.pdf (2.4 MB)

 
 
Položky 1-5 z 95


Deutch version
English version
Úvodná stránka