Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 2 Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu Hlavné menu 4 Prechod na navigáciu Hlavné menu 5 Prechod na navigáciu vodorovná

Mesto Levoča

LEVOČSKÁ PAMÄTNÁ MEDAILA

Mesto Levoča vydalo pamätnú medailu k 770. výročiu prvej písomnej zmienky o meste. Medaila je v predaji v Informačnej kancelárii mesta Levoča, Námestie Majstra Pavla 58. Cena mince je 6,70 €.

viac...


 

Výnimoční manželia obdarovávajú detských pacientov Levočskej nemocnice

Už skoro pravidelne sa snažia manželia Pollákovci pomáhať a obdarovávať detských pacientov Všeobecnej nemocnice s poliklinikou Levoča. Detskému oddeleniu darovali  už napríklad televízor, hračky a  tento rok pridali aj ďalšie drobné darčeky ako napríklad krásne detské dupačky, ovocie, detské výživy, piškóty, jogurty a drobnosti. Vždy sa vopred na detské oddelenie ohlásia či môžu prísť navštíviť a potešiť detských pacientov. Lekári aj ošetrovateľský personál na detskom oddelení si túto pomoc veľmi váži a cení.

viac...


 

LEVOČA V EURÓPSKOM PARLAMENTE

Mesto Levoča malo v uplynulých dňoch možnosť odprezentovať sa na pôde Európskeho parlamentu spolu s mestom Bardejov, regiónom Tokaj a ÚĽUVom. Primátor Miroslav Vilkovský a ďalší zástupcovia mesta sa zúčastnili na seminári o Európskom kultúrnom dedičstve, rokovania politickej frakcie S&D a ďalších podujatí, ale hlavne otvorili výstavu kultúrneho dedičstva Východneho Slovenska.

viac...


 

Mesto Levoča si dnes pripomína 74. výročie oslobodenia

29. január 2019 - Posledné výstrely 2. svetovej vojny zazneli pred 74. rokmi, 27. januára 1945. Vzdať hold položením vencov pri Pomníku padlých všetkým, ktorí bojovali a padli za svoju vlasť prišiel zástupca primátora mesta Levoča Miroslav Čurilla.

viac...


 

A k t u a l i t y

Dotazník o používaní prímestskej dopravy a možnosti obnovenia železničného spojenia na trase Levoča - Spišská Nová Ves

Milí respondenti, radi by sme Vás požiadali o vyplnenie predloženého dotazníka. Pri každej otázke zaznačte jednu odpoveď, s ktorou sa najviac stotožňujete. Dotazník je anonymný. Vami poskytnuté informácie budú spracované a ďalej použité pre účely Mesta Levoča. Vopred Vám ďakujeme za Váš čas, ochotu a spoluprácu.

viac...


 

HOVOR SO SVOJÍM MESTOM

Primátor mesta Ing. Miroslav Vilkovský, MBA si Vás dovoľuje pozvať na spoločné strenutie Hovor so svojím mestom,
ktoré sa uskutoční:

  • dňa 6. marca 2019 /streda/ o 16.00 h v telocvični ZŠ Kluberta
  • dňa 13. marca 2019 /streda/ o 16.00 h v jedálni ZŠ Gašpara Haina
  • dňa 20. marca 2019 /streda/ o 16.00 h v jedálni ZŠ Francisciho
  • dňa 27. marca 2019 /streda/ o 16.00 h v budove komunitného centra Levočské Lúky
  • dňa 3. apríla 2019 /streda/ o 16.00 h v budove Lesy mesta Levoča, Levočská dolina

 

viac...


 

Levočská nemocnica zriadila call centrum

Všeobecná nemocnica s poliklinikou Levoča, člen skupiny AGEL, začala prevádzkovať informačnú linku pre pacientov, ktorí sa chcú objednať na rádiodiagnostické vyšetrenia.
Nemocnica v snahe zlepšiť komfort pacientov zriadila call centrum, ktoré uľahčí prácu aj samotným zdravotníckym pracovníkom. Pacienti sa už budú môcť jednoduchšie  objednať na rádiodiagnostické (RDG, MMG, USG, MRI, CT) vyšetrenia na jednotlivých pracoviskách.

viac...


 

Legalizácia stavieb

Mestský úrad v Levoči informuje obyvateľov mesta o začatí procesu identifikácie prípadov neoprávneného užívania pozemkov vo vlastníctve mesta a kontrolu všetkých nelegálnych stavieb postavených na území mesta bez stavebného povolenia, resp. ohlásenia stavebnému úradu.

viac...


 

SMS MOBIL PARKING V MESTE LEVOČA

letak.jpgSMS parking bez registrácie a bez úhrady kreditu vopred:
- hodinové sadzby parkovného (minimálna doba 1 hodina)
- na úhradu parkovného stačí iba zaslať SMS na čislo 2200 v tvale LE medzera A1 medzera evidenčné číslo vozidla (napr. LE A1 LE123AB)
- SMS parkovanie bez registrácie je určené iba pre paušálnych zákazníkov slovenských mobilných operátorov T-Mobile, O2 a Orange.

viac...


 

Oznamy

OZNAM PRE OBYVATEĽOV

Mesto Levoča oznamuje obyvateľom, že od 04. marca 2019 budú pokračovať stavebné práce na stavbe: „Prestavba Námestia Majstra Pavla v Levoči - II. etapa, časť A“.
Zároveň prosíme obyvateľov a organizácie o zhovievavosť a súčinnosť pri realizácii prác na stavbe a účastníkov cestnej premávky o rešpektovanie prenosného dopravného značenia.

viac...


 

OZNAM

S účinnosťou od 16. februára 2019 vstúpilo do platnosti Nariadenie EP a Rady (EÚ) č. 2016/1191 na zabezpečenie zjednodušenia administratívnych náležitostí obehu verejných listín.
Už nie je potrebné vyššie overenie verejných listín (potvrdení o pobyte) do cudziny na okresnom úrade.

viac...


 

Voľby prezidenta Slovenskej republiky 2019

Predseda Národnej rady Slovenskej republiky rozhodnutím z 10. januára 2019 vyhlásil voľby prezidenta Slovenskej republiky a určil deň ich konania na sobotu 16. marca 2019.

viac...


 

Voľby do Európskeho parlamentu 2019

Predseda Národnej rady Slovenskej republiky rozhodnutím z 1. februára 2019 vyhlásil voľby do Európskeho parlamentu a určil deň ich konania na sobotu 25. mája 2019.

viac...


 

Parkovacie známky na rok 2019

Parkovacie známky na rok 2019 sa budú predávať v pokladni Klientskeho centra na mestskom úrade v Levoči (platba v hotovosti alebo kartou), alebo na útvare Mestskej polície (platba len kartou) od 8.1.2019. Cena ročnej parkovacej známky sa nemení – ostáva vo výške 70 eur. Cena parkovacej známky od 1.7.2019 je 35 eur.

viac...


 

PSY V MESTE

Základné legislatívne normy - Etiketa prechádzky so psom - Stal som sa vlastníkom psa, ako mám postupovať? - Sadzba dane za psa - Informácia pre majiteľov psov

viac...


 

Komunitný plán sociálnych služieb v meste Levoča 2018 - 2024

Spracovaním Komunitného plánu sociálnych služieb mesta Levoča samospráva nielen napĺňa požiadavky legislatívneho rámca SR, ale zároveň deklaruje záujem o rozvoj sociálnych služieb na území mesta Levoča ako nevyhnutného predpokladu pre ďalší nárast kvality života obyvateľov mesta, a to najmä špecifických skupín, ktoré predstavujú najzraniteľnejších členov spoločenstva v meste Levoča.

viac...


 

Kultúra a šport

Veľký vlakový výlet DO LEVOČE

vlakovy_vylet_m.jpg

Pozývame vás na prvý vlakový výlet po veľkej železnici. Z Košíc sa dostaneme do Levoče, kde už na nás čaká najväčší gotický kostol, najvyšší gotický oltár, dozvieme sa ako sa robia knihy pre nevidiacich... 30. marec 2019 o 7:50

viac...


 

KLIMAKTÉRIUM... a čo?

klimakterium_m.jpg19. marec 2019 o 19.00 h
Kino Úsmev v Levoči
Vstupné 17 €

viac...


 

Expedičná kamera

expedicna_kamera_m.jpg30. marec 2019 o 17.00 h
KINO ÚSMEV
Vstupné 2€

viac...


 

Veľká cena Levoče v kulturistike a fitness

kulturistika_m.jpg6. apríl 2019 od 13.00 h
Mestská šposrtová halal Levoča
Vstupné 10 €

viac...


 

Program KINO-DIVADLO

msks.jpg
Program kultúrnych a spoločenských akcií v Levočskom KINE a DIVADLE
MAREC 2019

viac...


 

Vítame jar tradične

vitame_jar_m.jpg
10. apríl 2019 od 10.00 h
Vestibul budovy KINA ÚSMEV

viac...


 

ŠPORT

sport.jpg
Prehľad športových podujatí
MAREC 2019

viac...


 

Centrum voľného času

cvc_zmen.jpg
PONUKA NA MESIAC
MAREC 2019

viac...


 


Deutch version
English version
Úvodná stránka