Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 2 Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu Hlavné menu 4 Prechod na navigáciu Hlavné menu 5 Prechod na navigáciu vodorovná

TJ Javorinka Levoča

Telovýchovná jednota  Javorinka Levoča, Kováčova vila 2, 054 01 Levoča

                                                                                                  
TJ Javorinka Levoča má tri oddiely.

1/ stolnotenisový oddiel,
2/ klub slovenských turistov,
3/ RTVŠ.


     1/ Stolnotenisový oddiel dlhú dobu reprezentuje mesto Levoču v dlhodobých súťažiach.  Má dve družstvá mužov „A“ a „B“ družstvo. Obe štartujú v tomto ročníku v 3. lige skupiny západ.  „A“ družstvo v minulom ročníku ešte štartovala v 2. lige ktorá je na úrovni krajského majstrovstva.  Treba povedať, že družstvá štartujúce v tejto súťaži (2. liga) už majú k dispozícií stolnotenisové herne a hráčov odmeňujú podľa výsledkov. Našim tohtoročným cieľom je umiestnenie „A“ družstvo do 5. a „B“ družstva do 9. miesta v 3. lige. V Košickom a Prešovskom kraji sú tri tretie ligy. V každej je 12 družstiev.  Hrá sa dvojkolovo, spolu teda 22 zápasov čo je pomerne náročné na finančné prostriedky. Zápasy mužov sú v nedeľu o 10,00 hod. v telocvični ZŠ na Námestí Št. Kluberta v Levoči.   
     Okrem týchto dvoch družstiev dospelých máme druhý rok v dlhodobej súťaži aj družstvo starších žiakov. Štartuje v 2. lige podtatranskej skupiny v ktorej je 11 družstiev (v Košickom a Prešovskom kraji sú spolu štyri skupiny  druhých líg). Starší žiaci hrajú súťaž formou dvojičiek (dvojičkou sú so Spišským Štvrtkom).  Ich zápasy sú v priemere každý tretí týždeň a hrajú sa v sobotu o 9,00 hod. 
     Tento súťažný ročník sme prvý krát prihlásili do dlhodobej súťaže aj družstvo juniorov. Štartuje v 1. lige. Je to najvyššia krajská súťaž v ktorej štartujú oddiely z Košického a Prešovského kraja. Taktiež dlhodobú súťaž hrajú formou dvojičiek podobne ako žiaci asi jedno kolo za tri týždne.    
  
     Tréningy oddielu sú v utorok a piatok v telocvični ZŠ na Námestí Št. Kluberta od 17,00 – 19,00 hod.  Už tretí rok sa venujeme počas tréningov hlavne deťom a mládeži ktorých oddiely sme prihlásili do dlhodobých súťaži.    Najväčšiu radosť máme z malých chlapcov ktorých by sme chceli taktiež na budúci súťažný rok 2012/2013 prihlásiť do súťaže mladších žiakov. 

     2/ Klub slovenských turistov pravidelne 4-5 krát ročne organizuje turistické podujatia pre širokú verejnosť z Levoče a okolia. Tieto akcie sú pravidelene uverejňované v levočskom mesačníku.  Okrem dospelých sú v oddiely aj deti. Žiaľ činnosť turistického oddielu mládeže sme museli pre nedostatok finančných prostriedkov zrušiť.

     3/ Oddiel RTVŠ je vyložene ženským oddielom, ktorý sa zameriava  na pravidelne  cvičenia pri hudbe.


 


Deutch version
English version
Úvodná stránka