Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 2 Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu Hlavné menu 4 Prechod na navigáciu Hlavné menu 5 Prechod na navigáciu vodorovná

Levoča XC ski team

Levoča XC Ski Team
Vodárenská 9, 054 01  Levoča
IČO: 00619558
Štatutár: Jozef Šefčík
Tel.: 0903 908 273

www.levocaxcskiteam.webnode.sk

viac informácií na FB: Levoča XC ski team

 

Sme športový klub, v minulosti pôsobiaci pod názvom Cross Country Levoča, ktorý sa venuje  bežeckému lyžovaniu, biatlonu a triatlonu. Našim cieľom - pod novým názvom a novým vedením - je rozvoj týchto športov v Levoči, s hlavným zameraním na výchovu talentovaných detí a mládeže od začiatkov až po vrcholovú úroveň, a to systematickým a profesionálnym celoročným tréningom.

          

Počas 5-tich rokov, vďaka aktívnej práci s mládežou,sme získali množstvo titulov „Majster Slovenska“ aj víťazstiev v celoslovenskej súťaži „Slovenský pohár“, čím sme sa zaradili medzi najúspešnejšie kluby na Slovensku. Taktiež máme účastníčku Majstrovstiev sveta juniorov v zimnom triatlone 2014 a úspechy žnú aj naši pretekári v zimnom a letnom biatlone. Postupom času rozširujeme naše rady. Na túto sezónu máme 13 výkonnostných pretekárov, 11 detí v prípravke a 4 deti v skúšobnom období. Záujem o tento šport je veľký, ako klub sme však obmedzení kapacitou áut pri doprave na tréningy za snehom. Našim úsilím je vytvoriť čo najlepšie podmienky na športovanie pre talentované deti, s primeranou finančnou spoluúčasťou rodičov.

Traja naši športovci, zaradení do Slovenskej reprezentácie, budú 25. - 31. januára reprezentovať Slovensko a Levoču na EYOF 2015  (European Youth Olympic Festival) vo Vorarlbergsku a Lichtenštajnsku. Samotná nominácia a účasť na mládežníckych olympijských hrách je veľkým úspechom pre našich športovcov aj pre klub a taktiež motiváciou pre ostatné deti, že sa oplatí ísť za svojim cieľom.

 

Predseda klubu:    Jozef Šefčík,  0903 908 273,
levocaxcskiteam@gmail.com
fb.Levoča XC ski team


 


Deutch version
English version
Úvodná stránka