Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 2 Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu Hlavné menu 4 Prechod na navigáciu Hlavné menu 5 Prechod na navigáciu vodorovná

Mesto Levoča

Levočská nemocnica oslavuje 119. rokov

Všeobecná nemocnica s poliklinikou Levoča a.s., člen skupiny AGEL SK  oslavuje 119. narodeniny. Presne 14. októbra  v roku 1900 bola nemocnica slávnostne otvorená. Za uvedené roky prešla obrovským vývojom, viacerými zmenami. Dnes je stabilnou súčasťou zdravotníctva v regióne, pred pár dňami sa tu začalo s výstavbou úplne novej budovy urgentného príjmu, tamojšie neurologické oddelenie sa môže pochváliť medzinárodné ocenenia ESO - zlatým, platinovým a diamantovým štatútom ESO Angels Awards za jednotlivé kvartály roku 2018. Najväčšou ambíciou nemocnice však je a ostáva spokojný pacient.

viac...


 

Zdravotníci sa i v tomto roku stretnú na Levočskom lekárskom dni

Odborníci z radov lekárov, sestier a medicínsko-technických pracovníkov sa stretnú v piatok 18. októbra  v priestoroch Mestského divadla v Levoči počas odborného podujatia s názvom Levočský lekársky deň a XI. Celoslovenská odborná konferencia sestier a medicínsko-technických pracovníkov.

viac...


 

MESTO LEVOČA ZÍSKALO AUTOMATICKÝ EXTERNÝ DEFIBRILÁTOR

Dňa 05. septembra 2019 bol riaditeľkou Domova sociálnych služieb sv. Jána z Boha PhDr. Monikou Ondrišovou, PhD. odovzdaný primátorovi mesta Levoča Ing. Miroslavovi Vilkovskému, MBA do užívania automatický externý defibrilátor ZOLL PLUS. Slávnostného odovzdania sa zúčastnil pán zástupca primátora mesta Spišské Podhradie Jozef Komara a riaditeľ Všeobecnej nemocnice s poliklinikou v Levoči Ing. Viktor Halíř. Mesto Levoča bude AED užívať na základe nájomnej zmluvy. Poskytnutý bol z majetku Prešovského samosprávneho kraja.

viac...


 

ZAČIATOK ČINNOSTI MIESTNEJ OBČIANSKEJ PORIADKOVEJ SLUŽBY V MESTE LEVOČA

Mestská polícia Levoča informuje obyvateľov mesta Levoča a mestskej časti Levočské Lúky o začatí činnosti Miestnej občianskej poriadkovej služby s termínom od 02.09.2019 s dĺžkou trvania aktivít po dobu 24 mesiacov. Mesto Levoča získalo finančné prostriedky na realizáciu projektu „Miestna občianska poriadková služba v meste Levoča“ podporené v rámci Operačného programu Ľudské zdroje a vyhlásenej výzvy, kód výzvy: OPĽZ-PO5-2018-1.

viac...


 
Položky 1-5 z 110

A k t u a l i t y

NULOVÁ BANKOVKA

Aj Levoča bude mať svoju nulovú bankovku. Tejto informácii sa istotne potešia nielen všetci numizmatici, ale i turisti a návštevníci mesta. Vyobrazená na nej bude budova historickej radnice. Levoča sa tak pridá k mestám ako Bratislava ci Košice, ktoré už nulové bankovky ponúkajú.
Vedenie mesta Levoča dalo vyhotoviť nulovú suvenírovú bankovku pri príležitosti 770. výročia prvej písomnej zmienky. Predávať sa bude od 16. septembra 2019 v Informačnej kancelárii mesta Levoča (Námestie Majstra Pavla 58 - budova kina) a poteší určite všetkých zberateľov, ale aj návštevníkov mesta. Vyjsť by mala v náklade 8-tisíc kusov.

viac...


 

Uznesenie o zákaze aplikovania akýchkoľvek látok spoločnosťou TATRA-AGROLEV, s.r.o.

Uznesnie Okresného súdu Spišská Nová Ves v spore žalobcu Mesto Levoča, proti obžalovanému TATRA-AGROLEV, s.r.o. 

viac...


 

Stanovisko Mesta Levoča k problému s nepríjemným zápachom v meste

Mnohých Levočanov už dlhší čas trápi nepríjemný zápach, šíriaci sa z okolitých polí. Napriek tomu, že kompetencie mesta v tejto veci sú veľmi obmedzené, mesto z vlastnej iniciatívy už v priebehu r. 2018 začalo vykonávať kroky, smerujúce k odstráneniu zdroja nepríjemného zápachu, alebo aspoň k výraznému zmierneniu jeho intenzity. V priebehu tohto roka sa už niekoľko krát opakovala situácia, že zápach bol oveľa intenzívnejší než zvyčajne a tiež sa množili podozrenia, že na polia sú aplikované aj iné látky, než je v poľnohospodárstve bežné. Navyše sa na mesto začali obracať aj obyvatelia so sťažnosťami na neprimeranú intenzitu zápachu, ktorý podľa ich vyjadrení spôsobil niekoľkým z nich silné bolesti hlavy, nehovoriac o ďalších obmedzeniach pri vykonávaní každodenných ľudských činností.

viac...


 

SMS MOBIL PARKING V MESTE LEVOČA

letak.jpgSMS parking bez registrácie a bez úhrady kreditu vopred:
- hodinové sadzby parkovného (minimálna doba 1 hodina)
- na úhradu parkovného stačí iba zaslať SMS na čislo 2200 v tvale LE medzera A1 medzera evidenčné číslo vozidla (napr. LE A1 LE123AB)
- SMS parkovanie bez registrácie je určené iba pre paušálnych zákazníkov slovenských mobilných operátorov T-Mobile, O2 a Orange.

viac...


 

Oznamy

LEVOČSKÝ CYKLOKROS 2019

V súvislosti s konaním Levočského cyklokrosu upozorňujeme účastníkov cestnej premávky, aby počítali s  uzávierkou miestnych komunikácií Baštová ulica a Hradby dňa 19.10.2019 /sobota/ v čase od 06:00 do 17:00 hod.

viac...


 

OZNAM

Mesto Levoča oznamuje občanom a verejnosti, že v súlade s rozhodnutím č. ZI/25605/02393/2019/MFAL vydaným Obcou Kurimany – stavebným úradom, začalo v mesiaci október 2019, prostredníctvom dodávateľa stavby Gama stavebná firma, s.r.o. Levoča, realizáciu projektu s názvom: Levoča – odstránenie havarijného stavu parkánového múra na východnej strane mestského opevnenia, ÚZPF č.2741/10.

viac...


 

OZNAM

Mesto Levoča oznamuje obyvateľom, že dňa 10. októbra 2019 sa začnú vykonávať stavebné práce na stavbe: „Prestavba Námestia Majstra Pavla v Levoči - II. etapa, časť B“. Počas realizácie stavebných prác dôjde k uzávierke časti Námestia Majstra Pavla v zmysle priloženej infografiky. Obchádzková trasa je vedená po Ulici Gustáva Hermanna a Mäsiarskej ulici. Z dôvodu uzávierky bude zrušená zastávka MHD pri pošte a nahradená zastávkou pri Bazilike sv. Jakuba, pričom grafikon MHD ostáva nezmenený. Miestna komunikácia medzi Mestským úradom v Levoči a Bazilikou sv. Jakuba bude uzatvorená pre motorové vozidlá okrem vozidiel stavby, dopravnej obsluhy a MHD. Uzávierka bude trvať do 31.05.2020. Účastníkov cestnej premávky prosíme o rešpektovanie prenosného dopravného značenia. Zároveň prosíme obyvateľov a organizácie o zhovievavosť a súčinnosť pri realizácii prác na stavbe.

viac...


 

Oznam pre cestujúcu verejnosť

Z dôvodu začatia stavebných prác súvisiacich s rekonštrukciou Námestia Majstra Pavla – II. Etapa, časť B  bude v meste Levoča od 10.10.2019 zrušená autobusová zastávka pri pošte na Námestí Majstra Pavla. Cestujúca verejnosť bude môcť využiť náhradnú autobusovú zastávku pri Bazilike sv. Jakuba. Ďakujeme za porozumenie.

viac...


 

OZNAM

Mesto Levoča oznamuje občanom a verejnosti, že v mesiaci október 2019 zahájilo realizáciu projektu s názvom: „Dom meštiansky, Námestie Majstra Pavla č. 50 v Levoči, ÚZPF 2939/1“ – obnova meštianskeho domu a projekt s názvom „Dom meštiansky, Námestie Majstra Pavla č. 51 v Levoči, ÚZPF 2940/1“ – obnova meštianskeho domu. 

viac...


 

OZNAM

Mesto Levoča oznamuje obyvateľom bytových domov na sídlisku Rozvoj v Levoči a verejnosti, že v mesiaci september 2019 sa zahajuje stavba "Regenerácia vnútrobloku sídliska Rozvoj Levoča"

viac...


 

Parkovacie známky na rok 2019

Parkovacie známky na rok 2019 sa budú predávať v pokladni Klientskeho centra na mestskom úrade v Levoči (platba v hotovosti alebo kartou), alebo na útvare Mestskej polície (platba len kartou) od 8.1.2019. Cena ročnej parkovacej známky sa nemení – ostáva vo výške 70 eur. Cena parkovacej známky od 1.7.2019 je 35 eur.

viac...


 

PSY V MESTE

Základné legislatívne normy - Etiketa prechádzky so psom - Stal som sa vlastníkom psa, ako mám postupovať? - Sadzba dane za psa - Informácia pre majiteľov psov

viac...


 

Komunitný plán sociálnych služieb v meste Levoča 2018 - 2024

Spracovaním Komunitného plánu sociálnych služieb mesta Levoča samospráva nielen napĺňa požiadavky legislatívneho rámca SR, ale zároveň deklaruje záujem o rozvoj sociálnych služieb na území mesta Levoča ako nevyhnutného predpokladu pre ďalší nárast kvality života obyvateľov mesta, a to najmä špecifických skupín, ktoré predstavujú najzraniteľnejších členov spoločenstva v meste Levoča.

viac...


 
Položky 1-5 z 9

Kultúra a šport

Levočský cyklokros

Cyklokros 2019_m.jpg
19. október 2019
Levoča

viac...


 

ROZHOVOR S FARBAMI

pozvanka-humanitar_m.jpg

22. október 2019 o 10.00 h
Vestibul - Kino Úsmev Levoča
Vstup voľný

 

viac...


 

SPOLOČENSKO-KULTÚRNY VEČER

plagat-oktober-mesiac-ucty_m.jpg

22. október 2019 o 17.00 h
Kongresová sála - Mestské divadlo v Levoči
Vstup voľný

 

viac...


 

PETER KRUPA

peter-krupa-plagat_m.jpg

25. október 2019 - 31. január 2020
Galéria mesta Levoča
Vstup voľný

 

viac...


 

Program KINO-DIVADLO

msks.jpg
Program kultúrnych a spoločenských akcií v Levočskom KINE a DIVADLE
OKTÓBER 2019

viac...


 

Talkshow Petra Marcina

neskoro-vecer_m.jpg23. oktober 2019 - 19:00 h
Kino Úsmev Levoča
Vstupné 15€

viac...


 

ŠPORT

sport.jpg
Prehľad športových podujatí
OKTÓBER 2019

viac...


 

Centrum voľného času

cvc_zmen.jpg
PONUKA NA MESIAC
OKTÓBER 2019

 

viac...


 

FÉLIXOVA CESTA

felixova cesta_m.jpg
Mestská hra o Levoči
 

viac...


 
Položky 1-5 z 10


Deutch version
English version
Úvodná stránka