Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 2 Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu Hlavné menu 4 Prechod na navigáciu Hlavné menu 5 Prechod na navigáciu vodorovná

LEVOČSKÁ PAMÄTNÁ MEDAILAVytlačiť
 

Mesto Levoča vydalo pamätnú medailu k 770. výročiu prvej písomnej zmienky o meste. Medaila je v predaji v Informačnej kancelárii mesta Levoča, Námestie Majstra Pavla 58. Cena mince je 6,70 €.


Technické údaje a popis medaily
 

Levočská pamätná medaila má priemer 35 mm a je vyrazená do piatich mincových kovov – mosadz, patinovaná mosadz, meď, patinovaná meď a hliník.

Na averze pamätnej medaily sa nachádza v hornom kruhopise názov „Levoča“, na spodnej strane mince je v kruhopise názov mesta ako ho poznáme z prvej písomnej zmienky „Leucha“. V hornom Ľavom mincovom poli sa nachádza letopočet, ktorý predstavuje rok prvej písomnej zmienky – „1249“. V dolnej Ľavej časti mincového poľa je zobrazený obrys Slovenskej republiky s vyznačenými geografickými súradnicami mesta Levoča, a to severná geografická šírka 49° 01’ 16” a východná geografická dĺžka 20° 35’ 28”.

V pravom mincovom poli sa nachádza erb mesta Levoča.

Na reverze mince je v centrálnej časti mincového poľa zobrazená Bazilika sv. Jakuba. V kruhopise je nápis „Bazilika sv. Jakuba“.

medaila.jpg


 
 


Deutch version
English version
Úvodná stránka