Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 2 Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu Hlavné menu 4 Prechod na navigáciu Hlavné menu 5 Prechod na navigáciu vodorovná

Svet maľovaný nohamiVytlačiť
 

Aký je svet ... maľovaný nohami?

Odpovedia vám v Múzeu špeciálneho školstva v Levoči, ktoré aktuálne prináša výstavu hendikepovanej maliarky Pavlíny Csápaiovej – Triščovej, prostredníctvom ktorej zistíte, že aj ten Svet maľovaný nohami je nádherný. Zároveň si štvrtáci a piataci zo základných škôl budú môcť priamo s autorkou stvárniť svoje vysnívané letné prázdniny.

Banner.jpg

Výstava hendikepovanej maliarky Pavlíny Csápaiovej – Triščovej Svet maľovaný nohami predstavuje výber z jej výtvarnej tvorby. Vo viac ako dvadsiatich olejomaľbách sa nájdu tak ladné ženské krivky, ako i motívy inšpirované prírodou či fantáziou nabité abstrakcie.

„Jej tvorba očarí čistotou a úprimnosťou, no aj výraznou expresívnou emotívnosťou. Typickým znakom jej prác je výrazný, šťavnatý a obsažný kolorit. Jej maľba je tichou hudbou farieb,“ hodnotí výtvarníčkinu tvorbu akademický maliar Peter Kocák.
Doplniť si ho dovoľuje aj Štefánia Petreková, vedúca Múzea špeciálneho školstva v Levoči: „Môžeme povedať, že autorka nikdy nedopovedá príbeh dokonca, necháva ho otvorený oku diváka a jeho vlastnému vnímaniu.“ Petreková ďalej uvádza, že výstava je doplnená aj maľovanými dáždnikmi a hodvábnymi šatkami, rovnako z tvorby Csápaiovej – Triščovej.

Výstava bude mať i interaktívnu formu. Pripravené sú tvorivé dielne priamo s autorkou, určené žiakom 4. a 5. ročníka základných škôl v Levoči. Pomocou akrylových farieb na textil si spoločne stvárnia Moje vysnívané prázdniny. Tvorivé dielne budú prebiehať v dňoch 25. až 27. júna 2018.

Vernisáž výstavy sa uskutoční 10. mája 2018 o 16. hodine v priestoroch Múzea špeciálneho školstva v Levoči. Výstava potrvá do 7. septembra 2018.

Hlavným mediálnym partnerom výstavy je Rádio Expres, ďalšími partnermi RTVS – Rádio Regina Východ, Slovenská knižnica pre nevidiacich Mateja Hrebendu v Levoči a Hotel U Leva.

 

Pavlína Csápaiová - Triščová, rodáčka z Jarovníc neďaleko Prešova, dnes žije a tvorí v Bratislave. Svoj plamienok lásky k maľovaniu rozdúchala až počas štúdia v Dánsku, vo svojich 25-tich rokoch. Odvtedy je pre ňu maľovanie najväčším relaxom a psychohygienou svojho druhu. Okrem maľovania svoj čas venuje fotomodelingu, plávaniu, lyžovaniu či turistike. Aktívne komunikuje anglicky i španielsky, pasívne poľsky, rusky, nemecky a dokonca aj dánsky.

plagat_A3.jpg

 


 
 


Deutch version
English version
Úvodná stránka