Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 2 Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu Hlavné menu 4 Prechod na navigáciu Hlavné menu 5

Aj sestry našej nemocnice pozná celé SlovenskoVytlačiť
 

Každoročne sestry oslavujú svoj sviatok Medzinárodný deň sestier (12.5.) a pri tejto príležitosti Slovenska komora sestier a pôrodných asistentiek udeľuje svojim členkám ocenenie „Biele srdce“.

Jednou z ocenených bola aj sestrička Valéria Toporcerová, ktorá získala prestížne ocenenie „Biele srdce“ na republikovej úrovni v kategórii sestra v praxi.

Nominovaná bola za dlhoročnú obetavú prácu sestry v diabetologickej ambulancii, ochotnú zavádzať nové liečebné metódy a postupy v diabetológii do praxe, za jej trpezlivosť, komplexný prístup v oblasti prevencie, životosprávy, ošetrovania a hlavne vzdelávania pacientov s diabetom a poruchami látkovej premeny a výživy.

Práca s diabetikmi jej prináša radosť, uspokojenie a možnosť odovzdať pacientom svoje skúsenosti a vedomosti. S diabetikmi je v neustálom kontakte, je pre nich oporou kedykoľvek ju potrebujú.

Pomáha pacientom prekonávať počiatočný stres a vyrovnať sa s ochorením a v neskorších fázach diabetu im pomáha zvládať stres, spojený s výskytom získaných chronických komplikácií.

Sestrička Valika si ocenenie zaslúži za jej ľudský, tolerantný, trpezlivý prístup a zanietenosť vykonávať povolanie sestry a pomáhať pacientom.

Ďalšou ocenenou sestrou na regionálnej úrovni v kategórii sestra v praxi bola Bc. Mária Rabčanová, ktorá pracuje na otorinolaryngologickej ambulancii v našej nemocnici.

Ocenenie získala za jej odbornosť, pracovné nasadenie, kreativitu a ľudský prístup k pacientovi. Ako jediná sestra v okrese vykonáva okrem činnosti ambulantnej sestry aj špeciálne audiometrické vyšetrenia sluchu a skríning sluchu u novorodencov. Mária je skúsená sestra, pozná špecifiká, ktoré si vyžadujú tieto vyšetrenia, ovláda komunikáciu s dospelým, ale i detským pacientom, pretože od toho je závislý priebeh celého vyšetrenia.lekarky.jpgV nemocnici pracuje veľa sestier, ktoré by si toto ocenenie zaslúžili, a preto chceme všetkým sestrám levočskej nemocnice poďakovať za ich obetavú, zodpovednú prácu v prospech pacientov.


PhDr. Beáta Ružbacká, MPH
námestník riaditeľa pre ošetrovateľskú starostlivosť


 
 


Deutch version
English version
Úvodná stránka