Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 2 Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu Hlavné menu 4 Prechod na navigáciu Hlavné menu 5 Prechod na navigáciu vodorovná

Slovenská lyžiarska asociácia oceňovala bežeckých lyžiarov z celého SlovenskaVytlačiť
 


Akcia prebehla 4.5.2018 v Mestskom divadle - Slovenská lyžiarska asociácia oceňovala bežeckých lyžiarov z celého Slovenska a na organizovaní podujatia sa podieľal XC SKI TEAM Levoča.

03_3.JPG 03_2.JPG

03_1.JPG 02_1.JPG

02_2.JPG 02_3.JPG


Aj Mestu sa ušiel ďakovný list za podporu bežeckého lyžovania.
Čo bolo príjemným prekvapením.

01_1.JPG 01_2.JPG

01_3.JPG


 
 

Ihrisko ŽIHADIELKOVytlačiť
 

Nové ihrisko Žihadielko už naberá reálne kontúry. Otvorené bude začiatkom júna.

20180509_173154.jpg

20180502_185509.jpg


 
 

Kultúra v Levoči 2017 - videoVytlačiť
 

Minulý rok sa niesol hlavne v znamení osláv 500-tého výročia ukončenia diela Majstra Pavla z Levoče. Okrem týchto osláv sme pre Vás zorganizovali a spoluorganizovali množstvo podujatí. Krátke pripomenutie si môžete pozrieť v tomto videu. Ďakujeme všetkým, ktorí svojou troškou dopomohli ku KULTÚRE V LEVOČI. 

kultura.jpg


 
 

Mesto už tradične ocenilo prácu učiteľov a zamestnancov škôlVytlačiť
 

Slávnostné stretnutie zamestnancov škôl s vedením mesta Levoča je už dlhoročnou tradíciou. Inak tomu nebolo ani tentokrát a pri príležitosti Dňa učiteľov zorganizovalo mesto Levoča slávnostné oceňovanie zamestnancov škôl v zriaďovateľskej pôsobnosti mesta.

V mene vedenia mesta Levoča sa zástupkyňa primátora JUDr. Lýdia Budziňáková poďakovala prítomným pozvaným pedagogickým i nepedagogickým zamestnancom, ale i bývalým dlhoročným učiteľom, ktorí sú už na dôchodku. Vyzdvihla prácu a starostlivosť o deti a mládež. „Ďakujeme vám za to, že vám záleží na našich deťoch. Vzdelávate ich a pomáhate nám s ich výchovou. Zápis v pamätnej knihe mesta bude ďalším generáciám pripomínať vaše pôsobenie a prácu pre naše mesto, za ktoré vám vyslovujem úprimné poďakovanie,“ uviedla zástupkyňa primátora vo svojou úvodnom príhovore.

30052227_2091323627770962_6396404928826173587_o.jpg

V rámci slávnostného oceňovania bola vyzdvihnutá práca viacerých zamestnancov škôl v meste. V kategórii pedagogických zamestnancov boli ocenení siedmi učitelia, Dana Kútniková, Katarína Sydorenko Šafárová, Anna Skokanová, Vlasta Poláčeková, Galina Fľaková, Jana Milčáková a Ján Košík. V kategórii nepedagogických zamestnancov boli ocenení štyria zamestnanci, Anna Ungerová, Helena Pastoreková, Emil Vilkovský a Marta Kotradyová. Ďakovné listy odovzdávala oceneným zástupkyňa primátora mesta Levoča spolu s predsedom školskej komisie a poslancom mestského zastupiteľstva Ľubomírom Repaským. Po ich udelení čakal na ocenených i zápis do miestnej pamätnej knihy.

Oceniť a uznať prácu dlhoročných učiteľov sa mesto rozhodlo i v ďalšej kategórii zaslúžilých učiteľov. Pamätnú plaketu učiteľa národov – Jána Amosa Komenského za celoživotnú aktívnu prácu v školstve si prevzali piati ocenení, Oľga Malegová, Viera Poláková, Dušan Lehotský, Darina Petrisková a Milan Findura.

Mestské divadlo v Levoči tak opäť raz dýchalo slávnostnou atmosférou. Zaplnili ho mnohí levočskí pedagogickí i nepedagogickí zamestnanci, ktorí zabezpečujú i v našom meste jednu z najdôležitejších úloh v spoločnosti, a síce výchovu a vzdelávanie mladšej generácie.

 

 - FOTOGALÉRIA

 


 
 

Športovec roka 2017Vytlačiť
 

Uznanie práce a vytrvalosti miestnym športovcom v Levoči sa rokmi stalo tradíciou. I 27. marca vedenie mesta v spolupráci s komisiou pre šport a vzdelávanie v našom meste pripravilo slávnostné podujatie, v rámci ktorého ocenilo najúspešnejších športovcov za uplynulý rok 2017. Slávnostného popoludnia sa zúčastnilo vedenie mesta, mestskí poslanci, poslanci vyššieho územného celku, mnohí úspešní športovci a olympionici a ďalší vzácni hostia. Prítomných sprevádzal programom Peter Bednár, moderátor (TV Markíza), redaktor a futbalový rozhodca.

29354620_2085927478310577_9088240392506699047_o.jpg

V úvodných príhovoroch sa hosťom prihovorila zástupkyńa primátora mesta Lýdia Budziňáková a predseda Komisie športu a vzdelávania pri MZ v Levoči, Vladimír Babej. V sprievodnom programe sa hosťom predstavila mladá levočská kapela Carpe a svoje športové umenie ukázala Levočanom svetová šampiónka vo Freestyle futbale Lucia Kevická.

Mesto udelilo ocenenia športovcom v štyroch kategóriách. V kategórii do 15 rokov boli ocenení 7 športovci, v kategórii do 18 rokov rovnako 7 športovci. Kategóriu dospelých športovcov tvorilo 5 ocenených. Uznanie a ocenenie získali i tri športové kolektívy a cena bola udelená i trom zaslúžilým športovcom, trénerom či funkcionárom.

Ďakovné listy a pamätné trofeje odovzdávala športovcom zástupkyňa primátora Lýdia Budziňáková spoločne s úspešnou športovkyňou a slovenskou biatlonistkou a reprezentantkou Marcelou Pavkovčekovou.

Moderátor podujatia niektorých ocenených športovcov „vyspovedal“ priamo na pódiu a mnohí z nich uznali, že jedinou cestou za úspechom je tvrdý tréning. Svoje budúce ciele predstavil napríklad i mladý levočský športovec Ladislav Koky, MMA fighter, ktorý počas zápasov v klietke žne jeden úspech za druhým. „Už v júni sa v Spišskej Novej Vsi budem bit v súboji o titul. Poctivo sa pripravujem a trénujem. Idem si pre titul,“ opísal svoje ďalšie športové plány Ladislav Koky z PIT GYM Levoča.

Medzi ocenenými boli i športovci, ktorých výsledky sú každoročne neprehliadnuteľné, a tak ich mesto ocenilo už niekoľkokrát. K vytrvalým športovcom, pre ktorých je šport súčasťou života patrí i Alžbeta Bartošová. Športovkyňa sa venuje aplikovanému stolnému tenisu pre zrakovo postihnutých. „Aplikovaný stolný tenis robím už 23 rokov. Je to zmysel môjho života spolu s mojimi vnúčatkami,“ dodala Alžbeta Bartošová.

Udelenie ceny mesta za športové úspechy bolo prekvapením pre ocenenú zaslúžilú športovkyňu a dlhoročnú pedagogickú Helenu Virovú. „O dnešnom ocenení som netušila, možno by somani neprišla, ak by som o tom vedela, lebo si myslím, že v našom meste je mnoho športovcov s väčšími úspechmi, ako tými mojimi. Chcem sa však poďakovať, všetkým oceneným poblahoželať a popriať im veľa síl,“ dodala Helena Virová, ktorá sa dlhé roky venovala bežeckému lyžovaniu.

 

Najúspešnejší športovec mesta Levoča

Spiš Indians
Matej Ambrózy – do 15 rokov

PIT GYM Levoča/MMA
Leonard Spišský – do 18 rokov
Ladislav Koky – dospelý

Lyžiarsky klub
Klaudia Nemcová – do 18 rokov
Nikola Repaská – do 15 rokov

TJ Javorinka
Dávid Plačko – dospelý
Viliam Suchý – do 18 rokov

BK Slovenský orol
Tadeáš Lorko – do 15 rokov
Matúš Sobinovský – do 18 rokov
Stanislav Kolečanyi – dospelý

Futbalový klub 05
Šimon Petrík – do 15 rokov

Levoča XC Ski Team
Zuzana Šefčíková – do 18 rokov
Marko Havran – do 18 rokov
Vladimíra Rušinová – do 15 rokov
Michaela Šefčíková – do 15 rokov
Jozef Šefčík – dospelý

TJ Štart
Alžbeta Bartošová - dospelý

AK Slovan
Kristián Saluga – do 18 rokov
Dalibor Kamenický – do 15 rokov

Mesto Levoča:
Róbert Džugan – hokej
Radoslav Tarbaj – hokej
Stanislav Olejník – futbal

Najúspešnejšie športové družstvo mesta Levoča
TC 92 – družstvo mladších žiačok
Cyklo Spiš – družstvo kadetov
TJ Štart – oddiel kolky

Zaslúžilý funkcionár, tréner, športovec
Mgr. Helena Virová – bežecké lyžovanie
Mgr. Štefan Blažo – zjazdové lyžovanie
Janko Ščerbák – atletika

 

- FOTOGALÉRIA

 


 
 

Objavovanie historických pamiatok – cestou tajomstiev po Starom Saczi a Levoči/Odkrywanie zatartych sladow historii –po Starym Saczu i Lewoczy szlakiem tajemnicVytlačiť
 

Projektový zámer:  Objavovanie historických pamiatok – cestou tajomstiev po Starom Saczi a Levoči/Odkrywanie zatartych sladow historii –po Starym Saczu i Lewoczy szlakiem tajemnic

Mesto Levoča je úspešným žiadateľom projektového zámeru „Objavovanie historických pamiatok – cestou tajomstiev po Starom Saczi a Levoči/Odkrywanie zatartych sladow historii –po Starym Saczu i Lewoczy szlakiem tajemnic“ v rámci II. výzvy na predkladanie žiadostí o poskytnutie finančného príspevku na realizáciu mikroprojektov 2014-2020 –PSK-TATRY-ŽSK - prioritná os 1 Ochrana a rozvoj prírodného a kultúrneho dedičstva cezhraničného územia v rámci programu Interreg V-A Poľsko – Slovensko 2014 -2020 vyhlásenou Prešovským samosprávnym krajom v spolupráci so Zväzkom Euroregion „Tatry“ a Žilinským samosprávnym krajom  s termínom predkladania žiadostí do 29.septembra 2017.

Dňa 19.4.2018 zástupkyňa primátora mesta Levoča  JUDr. Lýdia Budziňáková a Mgr. Jacek Lelek, primátor mesta Starý Sacz v kancelárii Zwiazku Euroregiónu Tatry so sídlom v Novom Targu podpísali zmluvu o poskytnutí finančného príspevku pre tento spoločný projekt .

  Predkladateľom a lídrom projekt je Gmina Starý Sacz. Mesto Levoča je partnerom projektu.

Aktivity schváleného projektového  zámeru mesta Levoča: riešenie interiéru prízemia Baziliky sv. Jakuba tak, aby pamiatková podstata priestoru ostala v čo najväčšej miere zachovaná, respektíve bola čo najviac reprezentovaná. Miestnosť bude rozdelená na dva samostatné celky a to predelením sklenou stenou dverami, kde vznikne vstupná časť – stretávacia a informačná kancelária. Vo vstupnej časti sú navrhované lavice na sedenie, konferenčný stolík, informačný kiosk. Priestor bude definovaný ako oddychová zóna pre návštevníkov s možnosťou občerstvenia pitnou vodou. Druhá časť miestnosti je definovaná ako informačná kancelária. Bude slúžiť ako predajné miesto vstupeniek a informačný priestor. Súčasťou predkladaného projektového zámeru je náter stien vo veži Baziliky sv. Jakuba a umelecko-remeselná úprava schodiska, zábradlia, podesty, podlahy hlásnika a vstupných dverí do veže a miestnosti hlásnika. Druhou aktivitou mesta Levoča sú Workshopy v meste Levoča pre mladých, sprievodcov a ľudí spojených so sektorom turistických služieb.


Aktivity Gminy Starý (Mesto Starý Sacz):

Mobilná aplikácia, ktorá bude prezentovať históriu, pamiatky a atrakcie miest Starý Sacz a Levoča a opisovať trasu spájajúce obe mestá. Aplikácia bude vybavená modulom mestskej hry, tzv. questom, s rôznymi úrovňami náročnosti. Základné prvky aplikácie: audio sprievodca po meste Levoča a Starý Sacz a krátka charakteristika miest a obcí na trase Starý Sacz-iwniczna-Stará Ľubovňa-Kežmarok-Spišská Belá-Levoča. Možnosť rozšírenia aplikácie o nové body/atrakcie/nové trasy mestskej hry. Možnosť integrácie aplikácie do internetovej stránky mesta Starý Sacz a Levoča. Druhou aktivitou lídra projektu sú Workschopy v meste Stary Sacz pre deti, mladých sprievodcov a ľudí spojených so sektorom turistických služieb.

 

Doba realizácie spoločného projektového zámeru : 02/2018 – 12/2018.

Mgr.Anna Lazorová, ved.odd. CRaRM

 

DSC_0245.JPG

DSC_0255.JPG

DSC_0257.JPG

DSC_0258.JPG

DSC_0259.JPG

DSC_0260.JPG

DSC_0264.JPG

DSC_0265.JPG

DSC_0274.JPG

DSC_0278.JPG

DSC_0279.JPG

DSC_0280.JPG

DSC_0282.JPG

DSC_0289.JPG

 

 


 
 

Komunitné centrum Levočské LúkyVytlačiť
 

Dňom 01.04.2018 začalo svoju činnosť  Komunitné centrum v Levoči v lokalite Levočské Lúky.  Tento projekt realizuje Mesto Levoča vďaka podpore z Európskeho sociálneho fondu a Európskeho fondu regionálneho rozvoja v rámci operačného programu Ľudské zdroje.  Komunitné centrum sídli v budove bývalej sýpky Šľachtiteľského ústavu a je otvorené denne v pracovných dňoch v čase od 7:00 do 15:00 hodiny. Jeho činnosť zabezpečujú traja stály zamestnanci, menovite Slavomír Valigurský odborný garant komunitného centra, Lucia Kolarská odborný pracovník komunitného centra a Anežka Lacková pracovník komunitného centra.  Komunitné centrum je verejným priestorom určeným na stretávanie sa ľudí a na rozvoj miestnej komunity a jeho činnosť má mnohé podoby. Od realizácie skupinových aktivít s deťmi a dospelými až po väčšie komunitné akcie. Charakter aktivít komunitného centra vychádza z požiadaviek a potrieb jeho klientov. Doposiaľ boli realizované predovšetkým aktivity zamerané na tvorivú činnosť detí a dospelých. Z týchto aktivít najväčší záujem klientov centra je o ručné práce.  S rovnakým záujmom sa stretávame aj pri realizovaní  záujmových a voľnočasových aktivít detí a mládeže. Sú to obľúbené športové a umelecké aktivity a práca s počítačom. Za krátke obdobie fungovania komunitného centra boli realizované aj poradenské aktivity súvisiace s aktuálnymi spoločenskými požiadavkami. Klientom bolo poskytnuté základné sociálne poradenstvo v oblasti zamestnanosti a sociálnych vecí. Rovnako treba spomenúť aj pomoc pracovníkov komunitného centra pri príprave detí na školskú dochádzku a školské vyučovanie. Pri realizovaní skupinových a komunitných akcií  centrum úzko spolupracuje aj s ďalšími  organizáciami mesta Levoča predovšetkým s Centrom voľného času. Sľubne sa rozvíja aj spolupráca komunitného centra s občianskym združením SPOLU Slovensko, vďaka ktorej bola zrealizovaná skupinová aktivita zameraná na poskytovanie prvej pomoci. Menované občianske združenie zároveň prispelo na chod činnosti komunitného centra aj materiálne a to darovaním pomôcok určených na prácu s deťmi a na športové aktivity. Okrem skupinových aktivít komunitné centrum poskytuje svojim klientom a ich rodinným príslušníkom aj individuálne základné a špecializované sociálne poradenstvo. Z ostatných aktivít centra možno spomenúť mapovanie potrieb obyvateľov mestskej časti mesta Levoča - Levočské Lúky. Z plánovaných aktivít na ďalšie obdobie možno spomenúť pripravovaný klub matiek s malými deťmi, čitateľský klub, športové turnaje, turistické vychádzky a pod. Komunitné centrum má ambíciu byť v budúcnosti regionálnym centrom komunitnej práce nie len pre obyvateľov mestskej časti Levočské Lúky, ale aj ostatným obyvateľov mesto Levoča a jeho blízkeho okolia. Preto si vážime každú jednu individuálnu iniciatívu obyvateľov tak mestskej časti Levočské Lúky, ako aj ostatných obyvateľov mesta Levoča, a to formou ich dobrovoľníckej pomoci pri zabezpečovaní  skupinových a komunitných aktivít centra alebo prispením k ich materiálnemu zabezpečeniu.     

Slavomír Valigurský, garant KC
 

20180411_143540.jpg

20180412_065910.jpg

20180412_070025.jpg

20180412_070241.jpg

20180412_070254.jpg

20180412_070432.jpg


 
 

Vítame jar tradičneVytlačiť
 

21.03.2018 sa vo vstupnej hale mestského kina Úsmev v Levoči konal už 7. ročník príležitostného
trhu „Vítame jar tradične“ zameraný na velkonočnú tematiku. Návštevníci počas tohto podujatia mohli
obdivovať rôzne techniky zdobenia velkonočných kraslíc, ale aj výrobky spájané s velkonočnými sviatkami - korbáce, košíky a pod. Tí odvážnejší si mohli vyskúšať svoju šikovnosť prostredníctvom tvorivých dielní. Veľmi príjemným hudobným zážitkom a vstupom bolo vystúpenie DFS Venček zo
ZŠ, Francisciho v Levoči a FS SPgŠ Levoča pod vedením PaedDr. Boženy Švábovej, PhD. Všetkým, ktorí prišli predstaviť svoju tvorbu a spríjemnili nám ostatným tento deň, srdečne ďakujeme.

 

28701174_2079601722276486_2422872435742096587_o.jpg

28828097_2079601682276490_6437831774098326436_o.jpg

28828872_2079601672276491_4978455542939047509_o.jpg

28947492_2079601772276481_3106940991099024935_o.jpg

28954460_2079601595609832_6162309386771920906_o.jpg

29060414_2079601712276487_2707125072432729894_o.jpg

29425941_2079601775609814_6652743252943801418_n.jpg

29432496_2079601585609833_7531365678960756149_n.jpg


 
 

Uvítanie novonarodených levočanov do života, blahoželanie jubilantomVytlačiť
 

Tradične, ako každý štvrťrok sa na radnici konalo uvítanie novonarodených levočanov do života.

B3B719F3.JPG

C92273A.JPG

C9D3C6DD.JPG

EE09B00E.JPG

V ten istý deň 10.03.2018 blahoželala
zástupkyňa primátora mesta JUDr. Lýdia Budziňáková našim jubilantom.

1B064BD5.JPG

4955B7D2.JPG

4BAF37B0.JPG

9895C4EF.JPG

A7693A24.JPG


 
 

BENEFACTOR MUSAEI SCEPUSIENSIS 2018Vytlačiť
 

Prinášame Vám krátky fotoreport zo slávnostného udeľovania cien
Benefactor Musaei Scepusiensis 2018

- Fotogaléria

29177830_1666938086662643_5845292168771534848_o.jpg


 
 
Položky 51-60 z 103


Deutch version
English version
Úvodná stránka