Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 2 Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu Hlavné menu 4 Prechod na navigáciu Hlavné menu 5

Hlasovanie Pamiatka roka 2015Vytlačiť
 

Od dnes do 11.12.2016 o 23:59 môžete hlasovať za najkrajšie obnovenú pamiatku na Slovensku v roku 2015. 

Hlasovanie prebehne priamo v albume prostredníctvom LIKE na jednotlivé fotografie. Pamiatka s najväčším počtom LIKE získa špeciálne ocenenie: Cena fanúšikov SPP na Facebooku a symbolickú sošku LIKE, ktorú udelíme na slávnostnom odovzdávaní 12. decembra 2016 v Dvorane MK SR, Bratislava. Vaše hlasy rozhodujú! Navyše, piatich z vás odmeníme peknými darčekmi od SPP.

 

Hlasujte kliknutím na fotografiu  - ĎAKUJEME


 
 

Ďalší investor v Hnedej priemyselnej zóne v Levoči - vzniknúť má 120 pracovných miest Vytlačiť
 

Vedenie mesta sa dohodlo so zástupcami spoločnosti Helske s.r.o. na vytvorení závodu na výrobu nových priemyselných omietok, povlakov a povrchov. Vzniknúť by tu malo najmenej 120 pracovných miest v prvej fáze.

Na zasadnutí mestského zastupiteľstva 13. júna 2017 v Levoči schválili poslanci uzatvorenie zmlúv o spolupráci a vstupe nového investora do Hnedej priemyselnej zóny Levoča – Juh. Spoločnosť Helske s.r.o., ktorá sa zameriava na výrobu unikátneho stavebného materiálu s použitím nanotechnológie, plánuje v Levoči vybudovať závod pozostávajúci z dvoch výrobných hál a jednej administratívnej haly so súhrnnou podlahovou plochou 10 042 m2. Pätnásť prítomných poslancov jednohlasne schválilo na zastupiteľstve investičnú dohodu s investorom, nájomnú zmluvu a zmluvu o budúcej kúpnej zmluve.

helske.jpgVyjadrenie investora: Prevádzka bude vybavená modernou stavebno-technologickou výrobnou technológiou, obslužnými, skladovacími a distribučnými kapacitami a vybavenosťou a súvisiacim sociálnym a technickým zázemím pre budúcich pracovníkov. Investor sa zameria na vysoko inovatívnu produkciu priemyselných omietok, povlakov a povrchov na báze biokompozitov s nanoštruktúrovanými zmesami pre nanášanie jednak na stavebné konštrukcie, objekty a systémy v stavebnej činnosti zhotoviteľov stavebných diel a budov, vyrábať však plánuje aj nanoštruktúrne zmesi pre nanášanie na telesá a prvky vykurovacích, vzduchotechnických, chladiacich a rekuperačných jednotiek a rozvodov v technických obslužných systémoch budov a hál.

V Levoči by tak malo vzniknúť najmenej 120 pracovných miest. „To, že sa nám podarilo dohodnúť s firmou Helske s.r.o. považujem za veľké pozitívum. Je to spoločnosť, ktorá šetrí ľuďom energiu a životné prostredie. Okrem toho, si musíme bezvýhradne plniť záväzky, ktoré máme voči Hnedej priemyselnej zóne, potrebujeme do regiónu lákať kvalitných investorov a vytvárať pre ľudí, tu doma, stále viac atraktívnych pracovných miest. Aktuálne v tejto zóne prebieha archeologický výskum,“ povedal primátor mesta Milan Majerský.

Investor sa zaviazal vybudovať závod v Levoči do konca roka 2018.


Vladimíra Novotná Čajová


 
 

Aj sestry našej nemocnice pozná celé SlovenskoVytlačiť
 

Každoročne sestry oslavujú svoj sviatok Medzinárodný deň sestier (12.5.) a pri tejto príležitosti Slovenska komora sestier a pôrodných asistentiek udeľuje svojim členkám ocenenie „Biele srdce“.

Jednou z ocenených bola aj sestrička Valéria Toporcerová, ktorá získala prestížne ocenenie „Biele srdce“ na republikovej úrovni v kategórii sestra v praxi.

Nominovaná bola za dlhoročnú obetavú prácu sestry v diabetologickej ambulancii, ochotnú zavádzať nové liečebné metódy a postupy v diabetológii do praxe, za jej trpezlivosť, komplexný prístup v oblasti prevencie, životosprávy, ošetrovania a hlavne vzdelávania pacientov s diabetom a poruchami látkovej premeny a výživy.

Práca s diabetikmi jej prináša radosť, uspokojenie a možnosť odovzdať pacientom svoje skúsenosti a vedomosti. S diabetikmi je v neustálom kontakte, je pre nich oporou kedykoľvek ju potrebujú.

Pomáha pacientom prekonávať počiatočný stres a vyrovnať sa s ochorením a v neskorších fázach diabetu im pomáha zvládať stres, spojený s výskytom získaných chronických komplikácií.

Sestrička Valika si ocenenie zaslúži za jej ľudský, tolerantný, trpezlivý prístup a zanietenosť vykonávať povolanie sestry a pomáhať pacientom.

Ďalšou ocenenou sestrou na regionálnej úrovni v kategórii sestra v praxi bola Bc. Mária Rabčanová, ktorá pracuje na otorinolaryngologickej ambulancii v našej nemocnici.

Ocenenie získala za jej odbornosť, pracovné nasadenie, kreativitu a ľudský prístup k pacientovi. Ako jediná sestra v okrese vykonáva okrem činnosti ambulantnej sestry aj špeciálne audiometrické vyšetrenia sluchu a skríning sluchu u novorodencov. Mária je skúsená sestra, pozná špecifiká, ktoré si vyžadujú tieto vyšetrenia, ovláda komunikáciu s dospelým, ale i detským pacientom, pretože od toho je závislý priebeh celého vyšetrenia.lekarky.jpgV nemocnici pracuje veľa sestier, ktoré by si toto ocenenie zaslúžili, a preto chceme všetkým sestrám levočskej nemocnice poďakovať za ich obetavú, zodpovednú prácu v prospech pacientov.


PhDr. Beáta Ružbacká, MPH
námestník riaditeľa pre ošetrovateľskú starostlivosť


 
 

Súťaž NAJ mesto a obec Slovenska 2017 a Primátor/Starosta Slovenska 2017Vytlačiť
 

Portál SLOVAKREGION.SK – www.slovakregion.sk je celoslovenským informačným portálom. Okrem užitočných informácií o Slovensku na portáli nájdete prezentácie miest a obcí doplnené fotografiami, údaje o krajoch Slovenska, turistické informácie, prezentácie škôl, fotogalérie... Portál je pravidelne aktualizovaný a dopĺňaný o podujatia, aktuality a všeobecné informácie z regiónov.

 


 

Súťaž o NAJ mesto a obec Slovenska 2017

Už po desiaty rok portál SLOVAKREGION.SK vyhlasuje súťaž o NAJ mesto a obec Slovenska. Súťaž, ktorú si obľúbila široká verejnosť sa teší veľkému záujmu. IX. ročník súťaže prebieha od 01.04.2017 od 12. hod. do 31.10.2017 do 12. hod.

Súťaž je určená pre všetkých, ktorí majú záujem podporiť mestá a obce Slovenska. Hlasovať za mesto/obec je možné pomocou hlasovacieho banneru, ktorý je umiestnený pod prezentáciami miest a obcí. Po pridaní hlasu sa mestu/obci pripočíta jeden hlas. Rozhodnúť sa môže každý individuálne. To znamená, že môžete hlasovať podľa svojho bydliska, sympatií alebo si vyberiete miesto, kde sa Vám páči.

 

Pravidlá súťaže:

Súťaží sa v kategóriách NAJ mesto Slovenska 2017 a NAJ obec Slovenska 2017.

1.) Do súťaže sa majú právo prihlásiť osoby prostredníctvom internetu na www.slovakregion.sk.

Hlasovať môžu len registrovaní užívatelia. Každý užívateľ musí mať kompletne vyplnené údaje.

2.) Hlasovať za jedno a to isté mesto/obec je možné maximálne jedenkrát za hodinu (to znamená, že jedno a to isté mesto/obec dostane od jedného hlasujúceho maximálne 24 hlasov denne). Hlasovať môžete na viac miest a obcí v priebehu jednej hodiny.

Hlasujte kliknutím na "Pridaj hlas" v hlasovacom zariadení pod prezentáciou mesta/obce.

3.) Zvíťazí mesto/obec, ktoré získa najviac hlasov a zároveň bude mať najviac užívateľov odovzdávajúcich hlas.

Zaciatok-sutazi--NAJ-mesto.png

Výsledky budú zverejnené 06.11.2017 o 12:00 hod.

 


Súťaž o Primátora/Starostu Slovenska 2017

Už siedmym rokom portál SLOVAKREGION.SK prináša doplnkovú súťaž o Primátora/Starostu Slovenska. VI. ročník súťaže prebieha od 01.04.2017 od 12. hod. do 31.10.2017 do 12. hod.

Súťaží sa v kategóriách Primátor Slovenska 2017 a Starosta Slovenska 2017.

Ak máte záujem podporiť svojho primátora/starostu, zašlite prosím krátky popis s kladnými aktivitami a úspešnými projektmi, ktoré vykonal pre Vaše mesto/obec.

Popis je možné zaslať pomocou banneru, ktorý je umiestnený pod každou prezentáciou mesta/obce.

Na konci súťaže bude zo všetkých zaslaných popisov – podporných hlasov vybratý primátor/starosta, ktorý svojimi aktivitami a realizovanými projektmi najviac prispel k rozvoju svojho mesta alebo obce.

Zaciatok-sutazi--NAJ-mesto (1).png

Výsledky budú zverejnené 06.11.2017 o 12:00 hod.

 Viac TU

 


 
 

Nový ultrazvukový prístroj skvalitní urologické oddelenie levočskej nemocniceVytlačiť
 

Súbor na stiahnutie Ultrazvuk.pdf Ultrazvuk.pdf (332.7 kB)

 
 
Položky 1-5 z 35


Deutch version
English version
Úvodná stránka